Ostatnie, ale nie nieważne

20-11-2019, 10:14

Kino dostarcza zabawy już od przeszło 120 lat. Nikt sobie już nie wyobraża życia bez kina. Każdego dnia setki tysięcy osób idzie do kina, by poczuć trochę rozrywki. Jest to zastanawiające, że w dobie ogólnodostępnej w sieci oraz w tv kinoteki, tak wielka rzesza osób nadal chodzi do kina, zamiast usiąść w domu, w ulubionym fotelu  i oglądać film na mniejszym lub większym ekranie. Miłośnicy kina podają mnóstwo powodów wyższości kina tradycyjnego, nad kinem domowym. Najważniejsza jest atmosfera, którą można poczuć tylko siedząc na kinowych fotelach przed wielkim ekranem pośród wielu osób. Niektórzy uważają, że nie byłoby możliwej takiej atmosfery, gdyby nie fotele na których mogą zasiadać widzowie w kinie.

fotele do kin

Zazwyczaj fotele w kinie, to ostatni mebel, który jest montowany na sali. Jednak to, ze jest to ostatni mebel nie znaczy, że jest najmniej ważny. Kino, które nie będzie miało odpowiednich foteli nie przyciągnie widza. Współczesny widz jest wymagający. Idąc do kina na seans, który często trwa przeszło dwie godziny, nie ma ochoty, siedzieć na niewygodnym krześle, ale szuka wygód podobnych jak w domu. Ekspert firmy produkującej fotele dla kin http://meganseating.com zwraca uwagę, że nie warto oszczędzać w doborze odpowiednich foteli przeznaczonych do kina, gdyż widz, który seans filmowy przypłaci bólem pleców, przez niewygody związane z fotelem, nie powróci już do tego kina wybierając konkurencję. Współczesne fotele do kina rzadko już przypominają te, które znaliśmy z kin funkcjonujących jeszcze w latach naszych rodziców. Owszem, kształt może być częściowo zachowany, ale różnice w jakości materiałów są na tyle spore, że ci którzy pamiętają tamte fotele, a zasiądą w podobnych, ale wykonanych w nowoczesnej technologii fotelu poczują ogromne zaskoczenie jakością.

Nowoczesne fotele do kina są wykonane z wykorzystaniem najnowszej technologii. To już często nie są tylko meble służące wyłącznie do siedzenia, ale również meble, które posiadają zaawansowany system nagłośnienia, lub też mogą być podłączone do systemu wspomagającego odbiór wielowymiarowy filmu. Większość foteli trafiających do kin są wyprofilowane, przypominają bardziej fotele samochodowe. Zamontowanie w nich pojemników na napoje, czy też jedzenie, nie jest niczym dziwnym. Ważną sprawą jest to, jakim materiałem są wykończone fotele. Generalne w przypadku, kiedy w kinie jest oferowane jedzenie, warto zainwestować w materiał, który szybko można wyczyścić. Nowością na polskim rynku i dość jeszcze rzadką spotykaną są fotele kinowe dwuosobowe. Takie rozwiązania spotyka się na razie w kilku kinach w naszym kraju. Patrząc jednak, że do kin bardzo często chodzą pary, które chciałyby się do siebie przytulić, być może takie rozwiązanie jest warte zainteresowania dla większej ilości kin. Dobrym zwyczajem co raz częściej jest to, że w kinach proponowane są specjalne nakładki na fotele kinowe, przeznaczone dla dzieci. Dzięki temu nawet wyższe osoby, które zasiądą przed dzieckiem na seansie, nie będzie przeszkadzało w swobodnym odbiorze filmu.

Kształt fotelu, kolor, czy też pokrycie materiałami foteli w kinie nie będzie miało znaczenia, jeśli fotel nie będzie odpowiednio ustawiony. W większości nowych kin, fotele ustawiane są jak w amfiteatrze. Dzięki temu każdy może obejrzeć film, nie zależnie od tego, kto będzie siedział przed nami. Bardzo istotnym jest również to, w jakiej odległości są ustawione fotele od siebie. W starego typu kinach, fotele były ustawione od siebie około 60cm, co sprawiało, że oglądanie nie było zbyt wygodne dla wyższych osób. Obecnie odległość pomiędzy fotelami wynosi nawet do 100cm, co stanowczo poprawiło wygodę oglądających.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag fotele do kin
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: