Orange: ubezpiecz telefon i laptopa

16-03-2011, 08:10

Prawie 8 zł miesięcznie może nieco zrekompensować poniesione szkody w wyniku kradzieży telefonu. Podobną ofertę także dla laptopów PZU SA wystosował do klientów Orange.

Sonda
Ubezpieczenie telefonu lub laptopa może być przydatne?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Od 11 marca klienci sieci Orange, podpisujący i przedłużający umowę o korzystanie z usług telekomunikacyjnych oferowanych przez sieć Orange mogą skorzystać z ubezpieczenia telefonu komórkowego, netbooka, tabletu lub laptopa od ryzyka utraty, zniszczenia czy uszkodzenia. Telefon komórkowy można dodatkowo ubezpieczyć od ryzyka nieuprawnionego jego użycia w przypadku kradzieży lub rabunku.

Ubezpieczenia „Nowy Bezpieczny Telefon” oraz „Bezpieczny Laptop” są pierwszymi wprowadzonymi na rynek produktami ubezpieczeniowymi wspólnymi dla PZU SA i PTK Centertel, jednak w sierpniu ubiegłego roku PZU wspólnie z Telekomunikacją Polską uruchomiło ubezpieczenia dla najbliższych, o czym pisaliśmy w Dzienniku Internautów.

>> Czytaj też: Direct, czyli ubezpieczenie kup teraz

Klienci sieci Orange mogą ubezpieczyć telefon w trzech wariantach:

  • Standard - utrata telefonu wskutek kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem, zniszczenie lub uszkodzenie telefonu wskutek dewastacji, uszkodzenie mechaniczne nieobjęte gwarancją telefonu, poniesione przez Ubezpieczonego koszty połączeń lub innych usług telekomunikacyjnych powstałych wskutek nieuprawnionego użycia telefonu w przypadku jego kradzieży lub rabunku, zrealizowanych do czasu zastrzeżenia karty SIM, nie później jednak niż w ciągu 12 godzin od dokonania kradzieży lub rabunku; nie obejmuje on kradzieży kieszonkowej lub szkody wskutek rabunku oraz uszkodzenia wskutek zalania;
  • Komfort - obejmuje wariant I oraz uszkodzenie wskutek zalania;
  • Premium - obejmuje wariant II oraz ubezpieczenie od utraty telefonu wskutek kradzieży kieszonkowej i rabunku.

Orange wspólnie z PZU ubezpieczy telefon i laptopa
fot. - Orange wspólnie z PZU ubezpieczy telefon i laptopa
Ubezpieczenie „Bezpieczny Laptop” jest dostępne w jednym wariancie zakresu ochrony. Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko utraty, zniszczenia lub uszkodzenia laptopa zakupionego w sieci dystrybucji komórkowej Orange przez klienta, który posiada ważną umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

>> Czytaj też: Ubezpieczenie karty płatniczej uchroni przed utratą pieniędzy

Najtańsze miesięczne ubezpieczenie telefonu kosztuje 7,99 zł, w pakiecie Komfort - 18,99 zł, a w przypadku Premium - 24,99 zł. Ubezpieczenie laptopa to koszt 12 zł/miesiąc. Zarówno w pakiecie Standard, jak i „Bezpieczny laptop” pierwsze 6 miesięcy jest bezpłatne.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy