Oracle organizuje serię konferencji poświęconych nowoczesnemu programowaniu w chmurze

01-02-2017, 16:05

Firma Oracle poinformowała, że rozpoczęła rejestrację i przyjmowanie zgłoszeń referatów na Oracle Code — serię bezpłatnych konferencji dla programistów, na których będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych technologiach, najlepszych procedurach i trendach branżowych.

Pierwsza konferencja odbędzie się 1 marca w San Francisco. Na prezentacjach, sesjach technicznych oraz warsztatach praktycznych prowadzonych przez wybitnych specjalistów branżowych, członków społeczności i ekspertów Oracle uczestnicy uzyskają wiedzę potrzebną do tego, aby stawić czoła wyzwaniom programistycznym w chmurze. Konferencje odbędą się w 20 miastach w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Ponieważ każdą branżę i każde przedsiębiorstwo prawdopodobnie czeka transformacja chmurowa, programiści wciąż starają się uzupełnić swoją wiedzę o zagadnienia związane z migracją do chmury, zarządzanie chmurą i opracowywanie aplikacji Cloud Native. Chcą szybko tworzyć aplikacje z mikrousługami, nowoczesnymi interfejsami API, kontenerami, automatycznym uczeniem, mobilnym zapleczem i chatbotami za pomocą nowoczesnych procesów programowania. Potrzebują platform o szerokich i zaawansowanych możliwościach w zakresie analizy wielkich zbiorów danych, integracji, zarządzania i monitoringu, mobilności i Internetu Rzeczy (IoT). Programiści chcą mieć możliwość wyboru dowolnego języka programowania, bazy danych, systemu operacyjnego, technologii wirtualizacji i narzędzia programistycznego, w tym również spośród opcji open source i rozwiązań innych producentów. Muszą też mieć możliwość wdrażania oprogramowania w chmurze lub w siedzibie klienta, z zachowaniem pełnej przenoszalności i zgodności operacyjnej.

Przeczytaj:

SQL w 24 godziny. Wydanie V

Podręcznik składający się z dwudziestu czterech godzinnych lekcji. Dzięki niemu błyskawicznie zaczniesz korzystać z zaawansowanych technik bazodanowych. Szczegółowe instrukcje i wskazówki, praktyczne przykłady, a także liczne quizy i ćwiczenia pozwolą Ci na solidne przyswojenie materiału i natychmiastowe wypróbowanie zdobytej wiedzy w praktyce..* [link afiliacyjny]

Konferencja Oracle Code pomoże programistom poszerzać wiedzę o nowych, liczących się technologiach open source takich jak Kafka/Spark i Docker/Kubernetes, różnych językach programowania takich jak Java, Javascript/Node.js i Python/PHP oraz bazach danych takich jak Cassandra/MongoDB, MySQL i Oracle. Prelegenci na konferencji Oracle Code będą przekazywać uczestnikom informacje techniczne, edukacyjne i praktyczne, prezentując najnowsze technologie programistyczne w formie praktycznych warsztatów, interaktywnych doświadczeń i wersji demonstracyjnych. Konferencja będzie również okazją do nawiązania kontaktów z programistami ze wszystkich środowisk i na wszystkich poziomach.

Pierwsza konferencja Oracle Code, która odbędzie się w San Francisco, zawiera m.in. wystąpienie pioniera języka JavaScript Douglasa Crockforda pt. „The Post JavaScript Apocalypse” oraz wystąpienie Thomasa Kuriana, prezesa Oracle i szefa działu rozwoju produktów.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: