Dokładnie 199,5 mln dolarów plus należne od 1998 roku odsetki wpłynie niedługo na konto Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Oracle postanowiło ugodą zakończyć spór z rządem.
W 1998 roku firma Oracle podpisała z amerykańskim rządem umowę, na mocy której miała dostarczyć jego agencjom oprogramowanie oraz wsparcie techniczne. Waszyngton oskarżył swojego partnera o świadome zatajenie kluczowych informacji, m.in. na temat praktyk sprzedażowych czy rabatów oferowanych innym klientom. Rząd miał przez to przepłacić za kupione produkty i usługi.
Pozew do sądu wniósł w tej sprawie amerykański Departament Sprawiedliwości. Podstawą do tego była ustawa False Claims Act. Oracle chciał jednak uniknąć kosztownej, tak z finansowego, jak i wizerunkowego punktu widzenia, batalii prawnej z rządem. Dlatego też zawarta została ugoda, zgodnie z którą firma zapłaci rządowi 199,5 mln dolarów powiększone o należne odsetki celem zakończenia sprawy - podaje Forbes.
W wydanym oświadczeniu Oracle zaprzeczyło, by nie wywiązało się z obowiązków nałożonych na firmę w kontrakcie. Zapewniła, że zawsze podejmowane były wszelkie możliwe działania, by agencje rządowe otrzymywały produkty i usługi po najlepszych możliwych cenach.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*