Optimus zmienia nazwę przy okazji premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

14-04-2011, 13:14

Od czasu przejęcia CD Projekt podstawową działalnością Optimus S.A. jest produkcja gier. Obie marki są znane i rozpoznawalne w Polsce i na świecie. Zarząd Optimusa chce jednak, by firma kojarzyła się tylko z jedną mocną marką, co ma m.in. podkreślić nowy wizerunek spowodowany zmianą profilu działalności, a przy okazji chce zwrócić uwagę na premierę nowej wersji gry Wiedźmin.

W maju 2010 roku CDP Investment Sp. z o.o., będący podmiotem dominującym Grupy CD Projekt, został w 100 proc. nabyty przez Optimus S.A. Produkcja oraz sprzedaż gier przez internet (poprzez serwis GOG.com) stał się podstawową działalnością giełdowej spółki. Rok od przejęcia zarząd Optimusa podjął decyzję o zmianie nazwy na CD Projekt.

- Marka CD Projekt jest bardzo rozpoznawalna i posiada renomę w branży elektronicznej rozrywki w Polsce i na świecie. CD Projekt od 17 lat rozwija z sukcesem biznes pod własnym szyldem i uznaliśmy, że zmiana nazwy wpłynie pozytywnie na dalsze plany rozwojowe Spółki. Chcemy też w ten sposób podkreślić nowy wizerunek Spółki związany ze zmianą profilu działalności – tłumaczy Adam Kiciński, Prezes Optimus S.A.

Sonda
Która marka jest wg Ciebie lepiej rozpoznawalna
  • Optimus
  • CD Projekt
  • obydwie jednakowo
  • nie znam żadnej z nich
wyniki  komentarze

Stosowne uchwały mają zostać zgłoszone pod obrady najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Optimus S.A. Jeśli zmiana zostanie przegłosowana, powinno do niej dojść w trzecim kwartale tego roku - poinformowali przedstawiciele firmy, pisząc o zniknięciu Optimusa z giełdy, co będzie oznaczało po prostu zmianę nazwy spółki na warszawskim parkiecie.

Zamieszanie z marką ma także wymiar marketingowy. Podejmując decyzję o zmianie nazwy w tym momencie, zarząd Optimusa chce zwrócić uwagę rynku na premierę najnowszego dzieła ze stajni CD Projekt RED - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, która odbędzie się 17 maja br. Co ciekawe, w celu wsparcia promocji gry do Spółki jako Prokurent na najbliższe pół roku powrócił Michał Kiciński, który wraz z Marcinem Iwińskim w 1994 roku zakładał CD Projekt. Dziś spółka publicznie zaprezentuje polską wersję tej gry.

- Zainteresowanie naszą najbliższą premierą jest bardzo duże. W ostatnich dniach rozesłaliśmy tzw. wersje preview Wiedźmina 2 do najważniejszych redakcji mediów branżowych z całego świata. Ukazały się już pierwsze bardzo pozytywne zapowiedzi powstałe na podstawie wrażeń z fragmentu gry, który udostępniliśmy dziennikarzom. Zawsze wierzyliśmy, że Wiedźmin 2 będzie znakomitą grą i bardzo nas cieszy, że tak jest odbierany – dodaje Adam Kiciński.

Inwestorzy na plany zmiany nazwy zareagowali na razie sprzedażą akcji Optimusa [OPT] Obecnie notowania akcji wynoszą 8,40 zł, co oznacza zmianę -1,41% od dzisiejszego kursu otwarcia (8,58 zł)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930