Oprogramowanie dla biur nieruchomości jako narzędzie ułatwiające pracę pośrednika

03-08-2021, 12:00

Firmy prowadzące działalność w zakresie pośrednictwa w sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości operują na bazach danych dotyczących ofert, lokali oraz klientów. Do prawidłowego zarządzania niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie dla biur nieruchomości. Program do zarządzania biurem nieruchomości umożliwia zbudowanie trwałej więzi między przedsiębiorcą i kontrahentem, co ma duży wpływ na wzrost sprzedaży oraz ugruntowanie pozycji firmy w branży nieruchomości. Jedną z dróg do osiągnięcia sukcesu jest system CRM. Jak on działa i jakie korzyści może przynieść właścicielom biur nieruchomości?

Czym jest oprogramowanie dla biur nieruchomości CRM?

Program CRM wykorzystywany jest do obsługi biura nieruchomości i służy do zarządzania relacjami z klientami. Biuro nieruchomości, wykorzystując możliwości systemu CRM, może stworzyć bazy ofert oraz wszystkich klientów, zarówno obecnych, jak i tych, z którymi współpracowano wcześniej. Można również umieścić w zestawieniu niezbędne informacje na temat potencjalnych przyszłych klientów, co ułatwi przedstawienie im przez agentów nieruchomości odpowiednio dopasowanych do ich potrzeb ofert. Utworzenie profili wszystkich klientów pozwoli również agencji nieruchomości na wyselekcjonowanie tych, którzy są dla działania firmy najbardziej istotni. Zmienia się także podejście do klienta na bardziej zindywidualizowane.

Jak wykorzystać oprogramowanie CRM w branży nieruchomości?

Oprogramowanie dla biur nieruchomości typu CRM ułatwia oraz wspiera wszystkie procesy, związane ze sprzedażą oraz wynajmem domów i mieszkań. W tym celu tworzona jest baza danych nieruchomości - ich rodzaj, położenie, metraż czy cena. Powstaje także baza danych, zawierająca wszystkich klientów oraz ich wymagania, co do planowanego zakupu lub wynajmu. Na tej podstawie w biurach nieruchomości, wykorzystujących program CRM można dopasować oferty do potrzeb klienta i przedstawić mu jedynie te, które spełniają określone wymagania. Oprogramowanie CRM może być ponadto zintegrowane z portalami ogłoszeniowymi oraz innymi systemami wykorzystywanymi w firmie. Dzięki temu możliwy jest szybki eksport ofert na portale nieruchomości, współpraca z aplikacją do prowadzenia księgowości czy też do analizy danych.

CRM – możliwość zarządzania biurem nieruchomości w terenie

oprogramowanie dla biur nieruchomości

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami wiąże się z koniecznością częstego przebywania w terenie. W trakcie przeprowadzania rozmowy z klientem i w celu udzielenia odpowiedzi na pytania agent musi mieć dostęp do baz danych biura. Dostępne na smartfony i tablety oprogramowanie CRM jest częścią kompleksowej oferty tego typu programów i doskonale sprawuje się także na urządzeniach mobilnych. Jest ono dostępne z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej – wystarczy jedynie smartfon lub tablet z dostępem do Internetu. To znacznie ułatwia codzienną pracę pośrednika nieruchomości. Wszystkie te opcje są dostępne w jednym z najchętniej wybieranych programów dla biur nieruchomości ASARI CRM.

CRM – system nie tylko dla biur nieruchomości

CRM to kompleksowe oprogramowanie nie tylko dla dużych firm. Mogą, a nawet powinny z niego skorzystać również niewielkie przedsiębiorstwa. Im wcześniej zostanie on wdrożony w firmie, tym mniejsze koszty poniesiemy i osiągniemy lepszą efektywność. Nawet w małych firmach mających w planach intensywny rozwój, prędzej czy później system CRM okaże się być niezbędny dla dalszego funkcjonowania. Pomocna w tym jest modułowa budowa programu, co umożliwia dokładanie kolejnych funkcjonalności w miarę zwiększania produkcji oraz liczebności załogi.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: