Opiekunka Niemcy praca. Gdzie szukać ofert pracy dla opiekunek osób starszych?

26-07-2021, 16:05

Chcesz pracować w opiece? Świetnie. Pasuje Ci praca z seniorami? Fantastycznie. Masz zamiar pracować w Niemczech? W tym momencie większość Twojej rodziny z pewnością łapie się za głowę. Przecież będziesz daleko, na obczyźnie. A to oznacza, że możesz wtedy liczyć wyłącznie na siebie, prawda?

Nie do końca. Jeśli zaczniesz pracować legalnie, chroni Cię prawo pracy i zyskujesz dodatkowe przywileje. Jednak brak ostrożności przed wyjazdem niestety kończy się czasem tragicznie. Dlatego zobacz, jak przyszła opiekunka w Niemczech pracy może szukać. I z miejsca odrzuć sposoby, które przysporzą Ci tylko problemów.

Ogłoszenie z ofertą pracy dla opiekunek w Niemczech

Zazwyczaj nie ma w tym nic złego. W gazetach i mediach społecznościowych reklamują się także uczciwe firmy. Samo zamieszczenie ogłoszenia nie świadczy jednak o legalności zatrudnienia. Dlatego zanim zachwycisz się warunkami pracy i zaczniesz szykować się do wyjazdu, zawsze sprawdź informacje na temat przedsiębiorstwa.

Jak to zrobić? Przy polskich działalnościach oraz spółkach cywilnych wystarczy zerknąć na stronę CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Polskie spółki i inne podmioty z tak zwaną osobowością prawną sprawdzisz w bazie KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Jeśli masz do czynienia z firmą niemiecką, odpowiednikami naszych rodzimych stron będą handelsregister.de oraz unternehmensregister.de.

Opiekunka Niemcy. Praca w opiece Niemcy z polecenia

Drugim popularnym sposobem poszukiwania przez aspirujące opiekunki w Niemczech pracy, jest podpytywanie znajomych, które pracują już w tym zawodzie. Jest to cenne źródło informacji na temat miejsca pracy, kultury firmowej, zakresu obowiązków czy procesu rekrutacji.

Opiekunka Niemcy praca. Gdzie szukać ofert pracy dla opiekunek osób starszych?

Taki sposób ma tylko dwie wady. Przede wszystkim nie jest dostępny dla każdego. Po drugie obowiązki opiekunki są zawsze dostosowane do podopiecznego. Agencja będzie też oferować wyższe wynagrodzenie i premie, jeśli senior wymaga intensywnej opieki, a nie tylko towarzystwa. Z tego względu taka rozmowa może Cię czasem zmylić.

Praca dla opiekunek w Niemczech od niemieckiej agencji

Jeśli bliska osoba potwierdza, że agencja jest uczciwa, na pewno świetnie wpływa to na zaufanie. Pamiętaj jednak, że znasz już sposoby na sprawdzenie legalności firmy. Nie musisz więc ograniczać swoich poszukiwań do agencji, w których Twoi znajomi już przetarli szlaki. 

Zatrudnienie w niemieckiej agencji opiekunek osób starszych będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli firma zapewnia przy tym konkretne profity. Mowa tu przede wszystkim o niemieckim ubezpieczeniu zdrowotnym, które działa znacznie lepiej niż standardowe. Nie zapominaj też, że legalne zatrudnienie uprawnia Cię po 5 latach pracy do niemieckiej emerytury. Oczywiście mowa tu o czasie, który rzeczywiście spędzasz za zachodnią granicą Polski.

Legalna praca w Niemczech. Znajomość języka niemieckiego

Jeśli chcesz mieć szansę na zdobycie legalnego zlecenia na terenie Niemiec, znajomość języka jest absolutną podstawą. Nie wystarczy przy tym umiejętność zrozumienia kilku słówek w języku niemieckim. Trzeba umieć płynnie się porozumiewać. Twoje zdolności językowe będą sprawdzone przy rozmowie rekrutacyjnej. 

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ będziesz się opiekować osobą, której zdrowie może pogorszyć się w każdej chwili. Do Ciebie należy wówczas wykonanie telefonu na pogotowie i szybkie przekazanie wszystkich niezbędnych informacji.

Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech a wynagrodzenie

Zatrudnienie w niemieckiej firmie nie tylko uprawnia z czasem do emerytury. W takiej sytuacji pracodawca ma również obowiązek stosować się do przepisów dotyczących minimalnego niemieckiego wynagrodzenia za pracę w opiece. Prócz tego otrzymasz dopłatę za pracę w święta oraz premie pieniężne na uzgodnionych z agencją warunkach. 

Stawki liczone są w walucie Euro. Otrzymujesz darmowy przejazd do i z miejsca pracy, a także bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. To sprawia, że będąc na miejscu, nie musisz dużo wydawać. Zarobione pieniądze przydadzą Ci się na własne przyjemności lub na inne cele, które od dawna chcesz zrealizować.

Opiekunka Niemcy. Praca opiekunki osób starszych Niemcy daje satysfakcję

Pracując w opiece na terenie innego kraju przede wszystkim przełamujesz granice. Mowa tutaj nie tylko o fizycznej odległości, ale również o świadomości, że radzisz sobie poza Polską i spokojnie możesz zarabiać więcej. Do tego ćwiczysz język, co przyda Ci się w rozwoju zawodowym. Nie mówiąc już o tym, że realnie pomagasz osobom, które bez Ciebie czułyby się zdecydowanie bardziej samotne.

Chcesz sprawdzić, czy dasz sobie radę? Zapraszamy na rozmowę. Wypełnij formularz na naszej stronie Jobs.pricura.de/pl/, a odezwiemy się w sprawie pracy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag opiekun osób starszychtag nolstag nolhtag Niemcy
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: