Opera Unite: zmień swój komputer w serwer

14-10-2009, 08:06

Opera Unite już dostępna w Operze 10.10 beta. Technologia ta sprawia, że dowolny komputer staje się jednocześnie serwerem i klientem, mając możliwość udostępniania treści innym komputerom bezpośrednio poprzez sieć. Stworzenie własnej aplikacji webowej staje się bardzo proste.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


O Operze Unite Dziennik Internautów pisał w czerwcu, kiedy to technologia została zaprezentowana przez Opera Labs. Teraz Operę Unite 10.10 beta można pobrać  ze strony www.opera.com/browser/next.

Opera Unite - dzielenie się plikami
fot. Opera Software - Opera Unite - dzielenie się plikami

Opera Unite ma przede wszystkim upraszczać dzielenie się plikami z jakiegokolwiek urządzenia zaopatrzonego w przeglądarkę internetową. Poza tym wydatnie upraszcza ona złożoność tworzenia zaawansowanych aplikacji webowych. By stworzyć taką aplikację, deweloper potrzebuje znajomości tylko kilku otwartych standardów internetowych używanych na co dzień, takich jak HTML, CSS i JavaScript.

Dodatkowe wskazówki, jak tworzyć aplikacje Opery Unite, są można znaleźć na stronach Opery. Aplikacje Opery Unite są dostępne z każdej nowoczesnej przeglądarki na dowolnym urządzeniu.

Opera 10.10 zawiera następujące, warte wypróbowania aplikacje Opery Unite:

  • Udostępnianie Zdjęć (Photo Sharing): pozwala na tworzenie i udostępnianie galerii prosto ze swojego komputera.
  • Komunikator (Messenger): rozmowy na żywo ze znajomymi z My Opera.
  • Udostępnianie Dokumentów (File Sharing): udostępnianie plików ze swojego komputera bez potrzeby umieszczania ich gdziekolwiek w sieci.
  • Odtwarzacz Multimedialny (Media Player): pozwala na dzielenie się swoim muzycznym katalogiem przy użyciu dowolnej przeglądarki.
  • Lodówka (Fridge): umożliwia zostawienie wiadomości na „wirtualnej lodówce” znajomego.

Opera Unite - Odtwarzacz
fot. Opera Software - Opera Unite - Odtwarzacz
 

Aby skorzystać z Opery Unite, należy:

  1. Pobrać Operę 10.10 beta z Operą Unite ze strony: www.opera.com/browser/next.
  2. Uruchomić Operę Unite, klikając przycisk Opery Unite w dolnym lewym rogu przeglądarki i logując się przy użyciu dotychczasowego loginu Opery, tego samego, którego używa się w innych serwisach, takich jak My Opera czy Opera Link. Opera Unite podpowie, jak stworzyć nowy login, jeśli użytkownik go nie posiada.
  3. Otworzyć aplikacje Opery Unite za pomocą panelu Opery Unite w przeglądarce.

Opera Unite - Lodówka
fot. Opera Software - Opera Unite - Lodówka

Nowe aplikacje mogą być zainstalowane ze strony unite.opera.com. Uruchamiając daną aplikację, użytkownik otrzyma bezpośredni adres do niej na swoim urządzeniu, np.: http://notebook.jondoe.operaunite.com/photo_sharing/, gdzie notebook to rodzaj urządzenia, który udostępnia zawartość, jondoe to nazwa użytkownika, a photo_sharing to nazwa używanej aplikacji.

Zapraszamy deweloperów na całym świecie do przesunięcia granic tego, co możliwe, przy użyciu własnej kreatywności i wyobraźni – powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. – Zmierzamy coraz bliżej do naszego celu, by odkryć internet na nowo, i jesteśmy podekscytowani, patrząc, jak Opera Unite rozwija się w tak fascynujący i wydajny sposób.

Więcej informacji o usłudze można znaleźć w FAQ na stronach Opery.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.