Opera TV Store - telewizyjne aplikacje HTML 5

01-09-2011, 11:47

Opera stworzyła rozwiązanie oparte na technologiach webowych, które ułatwia tworzenie i dystrybucję aplikacji dla telewizorów i innych urządzeń. Nosi ono nazwę Opera TV Store i zostało wystawione na próby producentów i dostawców treści na IFA w Berlinie.

Opera TV Store to rozwiązanie oparte w całości o HTML5. Jego implementacja i dostęp od strony deweloperów i dostawców treści mają być bardzo proste.

Dzięki Opera TV Store deweloperzy mają dostęp do wielkiej zainstalowanej bazy kompatybilnych telewizorów przy użyciu prostych narzędzi do tworzenia wszystkich rodzajów aplikacji. Mogą tworzyć aplikacje z trailerami, aplikacje VOD, gry itd. Rozwiązanie może działać także w set-top boksach i na odtwarzaczach Blu-ray. 

>>> Czytaj: Opera 11.50 z rozszerzeniami szybkiego wybierania

- Tradycyjnie telewizory jako urządzenia były dość statyczne. Era, kiedy trzeba było dokupić droższe wyposażenie, by mieć nowe funkcje w telewizorze, minęła – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Nowe podejście do oprogramowania w telewizorach, które reprezentuje Opera TV Store, ułatwia producentom implementację użytecznych funkcji, a dostawcom treści pozyskanie publiczności dzięki swoim aplikacjom HTML5.

Jeśli telewizor działa z Opera SDK 3.1, Opera TV Store i jego zawartość będą wymagać do uruchomienia zaledwie jednego kliknięcia. Rozwiązanie oparte o HTML5 zdecydowanie ułatwia kompatybilność i tworzenie aplikacji. Aplikacje użytkowników przechowywane w chmurze oznaczają brak zmartwień o ich przechowywanie i uaktualnienia.

Opera TV Store działa na bazie silnika Opery i wspiera aplikacje oparte o HTML5, SVG, Canvas, CE-HTML i OIPF, które dostarczają środowisko znane z przeglądarek desktopowych i specyficzne środowisko, wykorzystywane przez deweloperów na rynku telewizorów.

Od dzisiaj Opera TV Store jest wystawiony na próby producentów i dostawców treści na IFA w Berlinie i będzie zaprezentowana podczas ShowStoppers (1 września) oraz podczas IBC w Amsterdamie (9-13 września).

>>> Czytaj: Panasonic: iplex najpopularniejszą polską aplikacją w Europie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy