Onet nie lubi użytkowników Linuksa?

21-12-2006, 21:27

Serwis Onetu z teledyskami (teledyski.onet.pl) może być źródłem rozrywki zarówno dla użytkowników Windowsa, jak i Linuksa. Ci drudzy muszą jednak przed obejrzeniem teledysku zmienić identyfikacje przeglądarki i systemu (IE na dowolnym Win32). Czy nie można udostępnić użytkownikom Linuksa pełnej funkcjonalności, bez tego zbytecznego utrudnienia? Onet podobno nad tym pracuje...

Jeden z naszych czytelników, Wojciech Grabowski, napisał do mnie jakiś czas temu o funkcjonalności strony teledyski.onet.pl pod Linuksem. Pan Wojtek zauważył, że kiedy odwiedzimy wspomniany serwis Onetu korzystając z Linuksa, naszym oczom ukaże się taki komunikat:

Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript

zrzut onet teledyskiPo potwierdzeniu przyciskiem "tak" zostajemy przekierowani do innego utworu w formie tylko dźwiękowej. Wystarczy jednak zmienić identyfikację przeglądarki aby tego komunikatu uniknąć. Pan Grabowski przekonał się o tym na swoim Linuksie PLD, w przeglądarce Konqueror z wtyczką Xine. U mnie również nie było żadnych problemów. Korzystając z Firefoxa na Kubuntu najpierw ujrzałem wspomniany komunikat, a po zmianie identyfikacji przeglądarki (IE na WinXP) wszystko ładnie się odtworzyło przy pomocy wtyczki mPlayer.

Czy to rozpoznawanie przeglądarki i komunikat to zabiegi konieczne? Pan Wojtek Grabowski pytał o to pisząc do BOK Onetu, ale jego e-maile pozostawały bez odpowiedzi. Ja kilkakrotnie kontaktowałem sie w tej sprawie z rzecznikiem portalu. Najpierw nie dostawałem żadnych odpowiedzi, potem dostałem informację o zmianie rzecznika Onetu, w końcu pojawiła się pierwsza odpowiedź o takiej treści:

widzę, że pytanie powraca jak bumerang.
Z tego co wiem, Piotr Tchórzewski już odpowiadał w tym temacie.
Jednak odpowiadając w skrócie - pełną funkcjonalność teledyski.onet.pl zapewnia przeglądarka IE, z której korzysta ok. 2/3 internautów

1  2 3  - 

Następny artykuł » zamknij

YouTube narzędziem śledczym

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy