Okazje.info: Wiosną szukamy w internecie tanich rowerów i rolek

25-04-2010, 21:09

Tanie rowery, rolki oraz akcesoria rowerowe zyskały wiosną na popularności wśród internautów – wynika z danych internetowej porównywarki cen Okazje.info. Kategoria rowery osiągnęła w marcu wzrost oglądalności o ponad 200 proc.

- Dla każdej ze sportowych kategorii kluczowym kryterium wyboru okazuje się cena. Aż 62 proc. osób odwiedzających strony kategorii „rowery i akcesoria” korzystało z filtru najtańszych produktów – mówi Justyna Staszewska z porównywarki Okazje.info. - Cena najczęściej przeglądanych ofert rowerów nie przekracza zwykle 500 zł – dodaje. Na oszczędność stawiamy też, wybierając rolki - produkty z drugiego pod względem oglądalności sportowego działu.

 

Popularne kryteria wyboru w kategorii Rowery - Okazje.info

Popularność obu kategorii wiąże się częściowo ze zbliżającym się okresem komunijnym. Częściowo, bo w dużej mierze chodzi o przygotowanie posiadanych już rowerów do nowego sezonu. Najczęściej poszukiwane akcesoria to kaski, sakwy oraz foteliki rowerowe.

Wraz z nastaniem przyjaznych warunków atmosferycznych internauci rezygnują stopniowo z zakupu stacjonarnego sprzętu fitness – rowerów i bieżni treningowych czy stepperów, które cieszyły się dużą popularnością w poprzednich miesiącach. Z nadejściem wiosny zainteresowanie w kategorii siłownia i fitness spadło o 13 proc.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy