Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Odzyskaj pieniądze z niezapłaconych faktur - skorzystaj z profesjonalnej windykacji długu

09-11-2023, 14:43

Prowadzenie biznesu nie jest łatwe. Wyobraźcie sobie, że według krajowego rejestru długów prawie 73% polskich mikroprzedsiębiorstw ma problem ze ściągnięciem płatności za wystawioną fakturę. Nierzetelni płatnicy tak naprawdę występują w każdej branży. Co zrobić w przypadku niezapłaconej faktury? Jedynym skutecznym sposobem odzyskania pieniędzy może być zatrudnienie profesjonalnej firmy windykacyjnej. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Odzyskaj pieniądze z niezapłaconych faktur - skorzystaj z profesjonalnej windykacji długu

Jak można odzyskać pieniądze za niezapłaconą fakturę?

Niezależnie jak dużą firmę prowadzicie, zapewne na jakimś etapie spotkaliście się z problemem, że Wasz kontrahent nie zapłacił faktury. Wiele osób sądzi, że w takim przypadku nie można nic zrobić, ale to nieprawda. Warto starać się o to, by niezapłacone faktury zostały uregulowane. Na pewno zatrudnienie firmy windykacyjnej jest tutaj wskazane. Oczywiście na początek można spróbować załatwić sprawę polubownie, a więc zadzwonić do kontrahenta i poinformować go o niezapłaconej fakturze. Czasami wystarczy poczekać nieco dłużej i należność zostanie uregulowana. Trzeba jednak być stanowczym i poinformować kontrahenta o konieczności płacenia faktur w terminie, gdyż to wpływa na funkcjonowanie Waszej firmy. W końcu musicie zapłacić rachunki, ale też opłacić pracowników. Jeżeli wartość faktury jest dość wysoka, to możecie pójść na ugodę i np. rozłożyć płatność na raty. Trzeba ustalić termin spłaty i podpisać umowę. Jednak może się okazać, że przedsiębiorca niekoniecznie ma ochotę spłacać swój dług. W takim przypadku należy powierzyć sprawę firmie windykacyjnej, która na początek wyśle wezwanie do zapłaty zwane monitem. W wielu przypadkach wezwanie do zapłaty pomaga odzyskać pieniądze. 

Co zrobić gdy przedsiębiorca nadal uchyla się od płacenia faktury? 

Zapewne nie słyszeliście o giełdzie długów. Każdy uczciwy człowiek niespecjalnie ma pojęcie czym jest to narzędzie. Jednak w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie chce zapłacić swojej faktury warto to narzędzie wykorzystać. Otóż dzięki niemu można wywrzeć większą presję na nieuczciwego przedsiębiorcę. Na stronie giełda długów znajdują się informacje na temat dłużnika, niezapłaconej faktury. Można sprzedać dług. Poprzez jego odsprzedanie możecie odzyskać pieniądze. Trzeba wiedzieć, że giełdy długów są prowadzone zgodnie z prawem. Są to rejestry informacji gospodarczych, na których można znaleźć informacje o nierzetelnych przedsiębiorcach. Dzięki takiemu narzędziu wywieracie wpływ na nieuczciwego przedsiębiorcę, ale też ostrzegacie inne osoby, że robienie interesów właśnie z tym przedsiębiorcą nie jest opłacalne. Informacje są widoczne także dla banków czy firm pożyczkowych. 

Sprzedaż wierzytelności - dlaczego warto się na to zdecydować?

Jeżeli nadal przedsiębiorca nie dokonał opłaty i wciąż ma niezapłacone faktury, to najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż wierzytelności. Trzeba wiedzieć, że polega ona na przeniesieniu nieuregulowanych wierzytelności ze starego wierzyciela na nabywcę. Konieczne jest zawarcie odpowiedniej umowy, która zwana jest umową cesji. Warto postawić na usługi profesjonalistów. Firma windykacyjna pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale też nerwów, gdyż to jej pracownicy podejmą szereg działań, które będą zmierzać do uregulowania zobowiązania przez dłużnika. Windykacja długu B2B jest tak naprawdę formą tradycyjnej windykacji, przy czym nakierowana jest ona na ściąganie długów, które mają charakter gospodarczy. 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej windykacji długu?               

Samodzielne odzyskiwanie pieniędzy z niezapłaconych faktur bywa naprawdę trudne. Jednocześnie jako osoby prowadzące firmę niekoniecznie macie na to czas. Na szczęście windykacja faktur może być zlecona innej firmie, która zajmuje się odzyskiwaniem długów. Efektywność jest bardzo duża. Pracownicy podejmą takie działania, które wpłyną na Wasze większe bezpieczeństwo finansowe. Co istotne, zostaniecie odciążeni, a więc zaoszczędzicie sporo czasu, gdyż wszystkimi formalnościami zajmą się windykatorzy. Szansa na odzyskanie pieniędzy jest zdecydowanie większa. Pracownicy zajmujący się windykacją podejmą takie działania, by Wasz dług nie uległ przedawnieniu. Jeżeli szukacie naprawdę dobrych specjalistów, którzy odzyskają dla Was pieniądze, to zdecydujcie się na usługi dkow.pl. Dlaczego warto wybrać właśnie tę firmę? Odpowiedź jest prosta: 

  • posiada duże doświadczenie
  • gwarantuje skuteczność działania
  • dobiera środki i narzędzia pod kątem danej sprawy
  • oferuje szeroki zakres usług windykacyjnych.     

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik