Odnawianie parkietu - o czym warto pamiętać?

13-10-2020, 10:00

Piękna podłoga może być najlepszą ozdobą mieszkania. Co jednak zrobić, gdy nosi ona spore oznaki zużycia. Jak pozbyć się zadrapań i przebarwień? Tu pomóc może jedynie fachowe wsparcie. Dowiedzmy się, dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać.

parkiet

Odnawianie parkietu to zabieg renowacyjny, na który decyduje się coraz więcej osób. Szczególnie często wykonuje się go na przykład w starych kamienicach, gdzie podłoga ma naprawdę wiele lat. Taki parkiet to coś naprawdę cennego i nie warto pozbywać się go na rzecz nowego. Dobrze odrestaurowany może bowiem znów prezentować się obłędnie. W wielu mieszkaniach może on stanowić główną ozdobę, dodając im przy tym niepowtarzalnego charakteru. Można powiedzieć wręcz, że parkiet potrafi być czasem nieoszlifowanym diamentem. I to niemal dosłownie. Jest kilka sposobów na to, by nadać podłodze świeżości i nowego wyrazu. Dowiedzmy się więc, z których warto skorzystać, szczególnie jeśli zamieszkujemy Kraków

Kiedy warto odnowić podłogę? 

Odnowienie podłogi może być doskonałym sposobem na dodanie wnętrzu wyrazu i wyjątkowego charakteru. Dzięki pięknemu parkietowi wnętrze będzie prezentować się po prostu estetycznie. Na renowację ich szczególnie warto zdecydować się na przykład, kiedy to planujemy sprzedaż mieszkania. W takim przypadku bowiem tak niewielki szczegół może znacznie podnieść atrakcyjność, a tym samym również cenę nieruchomości. Cyklinowanie jest też dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy po prostu odświeżyć parkiet w naszym domu. Zabieg ten polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy podłogi. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się wszelkich skaz, które powstały w czasie użytkowania, a także przywrócenie jej pierwotnego wyglądu i blasku. Po cyklinowaniu parkiet prezentuje się po prostu jak nowy. 

Fachowe usługi parkieciarskie — czy warto z nich skorzystać? 

Kraków to miasto, w którym w sklepach dostępne są różnego rodzaju produkty i specyfiki służące do odnowienia podłogi. Pamiętajmy jednak, że działają one jedynie na wierzchniej warstwie jej powierzchni. Nakładając kolejne warstwy, nie pozbędziemy się skaz i nierówności. Z tym poradzi sobie jedynie cyklinowanie. Wypożyczenie specjalnej maszyny po prostu się nie opłaca. Znacznie lepszą opcją jest zlecenie wykonania takiej usługi profesjonalnej firmie parkieciarskiej. Jeśli chcemy mieć pięknie odnowione parkiety Kraków to miasto, w którym znajdziemy wiele ofert w tym zakresie. Co więcej, firmy takie oferują nie tylko cyklinowanie, ale także montaż i lakierowanie powierzchni takich jak parkiet. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag parkiettag nols


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.