Ocieplanie pianką czy wełną? Wybierz sprawdzone rozwiązanie

23-10-2017, 06:14

Wokół ociepleń domów powstało wiele mitów, które oczywiście najbardziej szkodzą samym domownikom. Dlaczego wełna mineralna tak szybko się osusza, całkowicie tracąc swoje właściwości? Koniecznie sprawdź, który materiał jest najlepszy do ocieplenia domu.

ocieplanie poddasza

Pianka jest trwała, bezpieczna i nie przepuszcza wody

Większość starszych budynków ocieplona jest tradycyjnymi metodami, które w nowoczesnym zabezpieczaniu wnętrz odeszły do lamusa. Do takich materiałów należy wełna mineralna i styropian – najpopularniejsze materiały izolacyjne ostatnich lat. Jakie są minusy ocieplania budynku wełną? Przede wszystkim, aby stosunkowo skutecznie go uszczelnić, musisz zużyć ogromną ilość materiału, co oczywiście jest drogie i mało opłacalne. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę jej tendencje do przesiąkania wodą, co prowadzi do utraty właściwości cieplnych.

Jak na tym tle wypada pianka poliuretanowa? Bardzo dobrze. To materiał w pełni bezpieczny dla zdrowia, nie uczula i nie przyciąga szkodników (w przeciwieństwie do wełny i styropianu). Nie wpływa też na mikroklimat w domu – nie pyli, nie uczula i jest w pełni ekologiczna, a przy tym jest odporna na ataki pleśni i grzybów.

Pianka służy przez wiele lat – wełna niestety nie

Kolejnym argumentem, który działa na korzyść pianki jest fakt, że raz użyta, służy przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości. Jak działa? Piankę należy nanieść na oczyszczoną i osuszoną powierzchnię. Sama pianka bardzo szczelnie przylega do podłoża, całkowicie izolując pomieszczenie od czynników zewnętrznych, doskonale chroniąc przed wilgocią i zatrzymując ciepło. Więcej o właściwościach pianki możesz przeczytać tutaj:http://izolbyd.pl/zalety.

Wełna natomiast ulega degradacji, osiada i kurczy się. Przy tym, bardzo często wywołuje reakcje alergiczne, przez swoją tendencję do „pylenia”. Przy tym, latem sprzyja nagrzewaniu się powietrza, co w trakcie okresu wysokich temperatur jest szczególnie uciążliwe.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: