Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak wzrośnie temperatura planety i o ile zmniejszy się Antarktyda - o takie informacje została wzbogacona usługa Google Earth. Brytyjski rząd liczy, że dzięki temu uda się zmobilizować ludzi do działań na rzecz ograniczenia wpływu człowieka na klimat.

Usługa Google Earth została wzbogacona o nową funkcjonalność. Z jej pomocą każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób może się zmienić klimat w ciągu najbliższego stulecia i jaki wywrze to wpływ na mieszkańców Ziemi. Jest to odpowiedź Google na rosnącą świadomość zagrożeń płynących ze zmieniającego się klimatu i wpływu, jaki ma na niego człowiek.

Projekt został uruchomiony wspólnie z brytyjskim rządem, Met Office Hadley Centre oraz British Antarctic Society. Dzięki modelom meteorologicznym Met Office Hadley Centre użytkownicy będą mogli zobaczyć, w jaki sposób zmianie w ciągu najbliższego stulecia ulegną temperatury i jaki to będzie miao efekt dla poszczególnych części planety.

Z kolei Brytyjskie Towarzystwo Antarktyczne przygotowało symulacje, dzięki którym zobaczymy, w jaki sposób monitoruje się zmiany klimatu na kontynencie, a także w jaki sposób one na niego wpłyną. Pokazane jest tam m.in. cofanie się obszarów pokrytych lodem, które są kluczowe, jeśli chodzi o zapasy słodkiej wody. W tym wypadku jednakże mamy dostęp do danych od lat 50. XX wieku, dzięki czemu łatwiej można zaobserwować wpływ ocieplenia klimatu na Antarktydę.

Możliwe będzie także zapoznanie się z efektami zmian klimatu w Wielkiej Brytanii oraz niektórych najbiedniejszych krajach. Zdaniem brytyjskiego sekretarza środowiska dzięki realizacji tego projektu wzrośnie świadomość ludzi związana ze zmianami klimatu. To z kolei powinno zmobilizować mieszkańców niebieskiej planety do działań zmierzających w kierunku ograniczenia wpływu człowieka na klimat.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Google