Nvidia zarobi na nowej strategii HTC

09-02-2012, 10:19

Producent układów Tegra 3 przewiduje, że jeszcze w pierwszej połowie roku znacznie wzrośnie zainteresowanie jego podzespołami. Nvidia już teraz produkuje tego typu procesory wykorzystywane w wielu smartfonach i tabletach.

Niedawno HTC poinformowało o nowej strategii, która zakłada budowę urządzeń wyższej jakości, w tym przede wszystkim wykorzystujących 4-rdzeniowy układ Tegra 3 od Nvidii.

Czytaj także: Google: Nie będziemy faworyzowali Motoroli

Obecnie tajwański producent bazuje przede wszystkim na podzespołach firmy Qualcomm, jednak w smartfonach i tabletach coraz ważniejszy staje się moduł odpowiedzialny za generowanie grafiki, gdzie Nvidia radzi sobie najlepiej. Firma jest zmuszona do zmian po kolejnej z rzędu publikacji słabych wyników.

HTC poinformowało, że nie będzie już dłużej przygotowywało wielu modeli smartfonów, a zamiast tego skupi swoje działania marketingowe na tych najbardziej lubianych. Tego typu strategia świetnie sprawdziła się m.in. w przypadku smartfona iPhone firmy Apple, ale również linii Galaxy od Samsunga. Niedawno także Motorola ujawniła, że planuje na ten rok przygotowywanie mniejszej liczby nowych modeli.

Tajwańska korporacja zapowiedziała niedawno, że spadek jej przychodów w pierwszym kwartale 2012 roku może sięgać nawet 36% w stosunku do poprzednich trzech miesięcy (od 2,20 do 2,37 miliarda dolarów). Szefostwo firmy zapewnia jednak, że problemy HTC mają charakter "krótkoterminowy".

Czytaj także: Android 4.0 wkrótce na smartfonach od HTC


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy