Nowy YouTube dla komórek (wideo)

25-08-2010, 08:36

Popularny serwis wideo ma nową wersję mobilną, dostosowaną do możliwości nowych przeglądarek mobilnych. YouTube dla komórek jest szybsze, ma nowy interfejs i więcej funkcji społecznościowych.

Serwis m.youtube.com uruchomiono w roku 2007. Wtedy dostępnych było w nim około 1000 filmów. Obecnie za pomocą YouTube Mobile odtwarzanych jest ponad 100 mln plików wideo dziennie.

Wczoraj firma Google poinformowała o uruchomieniu nowej wersji m.youtube.com, dostępnej za pośrednictwem przeglądarek w iPhone i telefonach z systemem Android. Ta wersja jest przede wszystkim szybsza i posiada nowy interfejs, ulepszony pod kątem urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy.

>>> Czytaj: Google wyświetli wyniki wyszukiwania jeszcze podczas wpisywania zapytania (wideo)

Pojawiły się funkcje znane ze "zwykłej" wersji YouTube - propozycje wyszukiwania, możliwości tworzenia list odtwarzania, możliwość dodawania filmów do ulubionych oraz opcje “Podoba mi się” i “Nie podoba mi się”.

Od teraz w mobilnej wersji serwisu użytkownicy mogą dzielić się filmami, przesyłając je do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Google podkreśla, że mobilna wersja serwisu YouTube jest uaktualniana znacznie częściej niż aplikacje YouTube w wersjach dla telefonów komórkowych.

Poniżej film Google prezentujący serwis w nowej wersji:


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideotag m.youtube.comtag iPhonetag Googletag Android
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy