Nowy Xbox w dwóch wersjach

25-11-2011, 20:25

Urządzenie będzie dostępne również w wariancie, który ma zainteresować mniej wymagających graczy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według raportu Digital Foundry Microsoft poważnie rozważa przygotowanie aż dwóch wersji kolejnego Xboksa. Za taką strategią przemawia co najmniej kilka czynników.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol

W przyszłości użytkownikom udostępnione zostanie prawdopodobnie urządzenie o bardzo mocnych parametrach, a także drugie, które powinno zainteresować mniej wymagających graczy bądź tych, którzy nie chcą wydawać na konsolę zbyt wielu pieniędzy. Podział wydaje się konieczny, bo specyfikacja nowej wersji urządzenia bynajmniej nie wskazuje na jego niską cenę.

Mocniejsza wersja Xboksa ma posiadać aż sześciordzeniowy procesor, 2 GB pamięci operacyjnej DDR3, a także GPU produkcji AMD. W konsoli znajdziemy również dysk twardy, a sprzęt ma oferować kompatybilność z poprzednimi wersjami konsoli. Prawdopodobnie nowa wersja urządzenia zostanie zaprezentowana już na początku roku, na targach CES 2012.

W październiku mówiło się, że kolejny Xbox może zostać udostępniony użytkownikom dopiero w 2013 bądź nawet w 2014 roku. Wygląda na to, że gracze będą mogli się cieszyć lepszymi efektami wizualnymi znacznie wcześniej, a dzięki wstecznej kompatybilności na nowym urządzeniu wykorzystają również gry, które kupowali do tej pory.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Xbox 360tag Xboxtag rozrywkatag konsoletag grytag graczetag CES 2012tag CES
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.