Nowy smartfon od Samsunga z Windows Phone

26-09-2011, 12:02

Choć największe sukcesy Samsung odnosi w związku z Androidem, południowokoreańska firma coraz chętniej wykorzystuje również inne platformy.

Jak poinformował w poniedziałek Samsung, pod koniec następnego miesiąca udostępniony ma zostać nowy smartfon, który wykorzystywał będzie zaktualizowaną wersję mobilnej platformy Microsoftu.

Czytaj także: Samsung potwierdza świetną sprzedaż Galaxy S II

Sonda
Samsung powinien się skupić na jednej platformie mobilnej?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Urządzenie nazwane Omnia W zostanie wyposażone w 3,7-calowy ekran dotykowy oraz procesor 1,4 GHz. Co ciekawe, w pierwszej kolejności smartfon zostanie zaprezentowany we Włoszech, a dopiero później stopniowo na kolejnych największych rynkach.

Przy okazji Samsung poinformował również o planach udostępnienia dwóch nowych modeli Galaxy S bazujących na Androidzie. Mają one obsługiwać szybsze sieci 4G i niewątpliwie będą bezpośrednią konkurencją dla iPhone'a 5, który również zostanie udostępniony w najbliższych tygodniach.

Samsung Omnia W
fot. - Samsung Omnia W
Omnia W będzie działała pod kontrolą Windows Phone 7 Mango, który według Microsoftu trafi do szerszego grona użytkowników już w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Samsung jest jednym z nielicznych producentów smartfonów, który wydaje swoje urządzenia z tak dużą liczbą platform. Obok Androida i Windows Phone'a południowokoreańska korporacja rozwija również swój własny system bada.

Czytaj także: Samsung: Nie będzie tabletów z bada


Następny artykuł » zamknij

Wybrali Netflix kosztem HBO

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy