Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowotomyskie gimnazjum IV generacji

01-06-2010, 21:39

Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu zostało wyposażone w innowacyjną, bezprzewodową sieć WLAN IV generacji Meru Networks. To pierwsza polska szkoła korzystająca z tego typu rozwiązań, które do tej pory w sektorze edukacyjnym stosowane były jedynie w ośrodkach akademickich.

robot sprzątający

reklama


Nowotomyskie gimnazjum od lat stawia na wprowadzanie nowoczesnych technologii do procesu nauczania. Placówka posiada prestiżowy tytuł „Innowacyjna Szkoła”. Jest też organizatorem Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych (KASSK) – corocznego spotkania opiekunów szkolnych pracowni i sieci komputerowych oraz nauczycieli wykorzystujących w swojej pracy nowatorskie formy kształcenia.

>> Czytaj też: Darmowe punkty dostępowe za utylizację sprzętu WLAN

Sieć WLAN funkcjonowała w gimnazjum od 1996 roku. Wykorzystując 12 punktów dostępowych, pokryliśmy zasięgiem większą część budynku szkoły. Mimo że nie były to najtańsze urządzenia dostępne w sklepach komputerowych, to jednak ich funkcjonalność odbiegała od naszych oczekiwań. Każdy Access Point trzeba było osobno konfigurować. Zdarzało się, że urządzenia zawieszały się, wtedy trzeba było wspiąć się na drabinę i je zresetować - wspomina Dariusz Stachecki, wicedyrektor nowotomyskiego gimnazjum.

Przekazanie sieci
fot. - Przekazanie sieci
Inżynierowie firmy Advatech, która wdrożyła sieć Meru w nowotomyskim gimnazjum, zainstalowali w szkole 8 punktów dostępowych pracujących w standardzie 802.11n, zarządzanych przez dedykowany kontroler. Wykorzystane rozwiązanie pokryło zasięgiem całą szkołę, gwarantując przepływ danych dochodzący do 300 mbps. Sprawne działanie WLAN zapewniają opatentowane technologie Meru Networks – Meru Virtual Cell i Meru Air Traffic Control. Architektura Virtual Cell umożliwia wszystkim punktom dostępowym pracę na tym samym kanale, tworząc jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej.

>> Czytaj też: Grzywna za brak hasła sieci WLAN

Wdrożenie w Nowym Tomyślu to przykład wykorzystania rozwiązań Meru Networks w sektorze edukacyjnym, dzięki którym zwiększa się atrakcyjność i konkurencyjność polskiego szkolnictwa. Wcześniej sieci Meru z powodzeniem zostały zastosowane na wyższych uczelniach. W ramach projektu PLATON wdrożono je już w 12 ośrodkach akademickich, m.in. na Politechnice Gdańskiej czy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *