Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowoczesny formularz kontaktowy na stronie www firmy

28-08-2018, 08:53

W dzisiejszych czasach każda szanująca się firma posiada własną stronę www. Bez względu na to, czy jest to rozbudowana i wielofunkcyjna platforma, czy jedynie wizytówka przedsiębiorstwa, nie powinno na niej zabraknąć formularza kontaktowego. Służy on do szybkiego kontaktu, który klienci chętnie wykorzystują, aby dowiedzieć się więcej o produktach lub usługach oferowanych przez firmę. Jak powinien wyglądać prawidłowo opracowany formularz kontaktowy i jakie nowoczesne rozwiązania oferowane przez Apifonica.com warto przy nim wykorzystać?

mat partnera

Formularz kontaktowy na stronie www i jego znaczenie

Formularz kontaktowy to praktyczne narzędzie, z którego bardzo chętnie korzystają osoby odwiedzające strony internetowe. Pozwala on w prosty i szybki sposób uzyskać wszystkie potrzebne informacje na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę, wyjaśnić wątpliwości klienta lub po prostu umożliwić mu bezpośredni kontakt z obsługą strony firmowej.

Nie każdy klient odwiedzający naszą witrynę ma czas oraz możliwość, aby zadzwonić i bezpośrednio porozmawiać z obsługą firmy – dostępny na stronie formularz kontaktowy pozwala więc uniknąć sytuacji, w której klient opuści ją zniechęcony brakiem możliwości uzyskania niezbędnych mu informacji.

Formularz kontaktowy na stronie internetowej wczoraj i dziś

Jeszcze do niedawna wszystkie formularze kontaktowe wyglądały bardzo podobnie. Klient wypełniał dostępne w nich pola i wpisywał swoje zapytanie, a przesłana przez niego wiadomość trafiała do skrzynki e-mailowej obsługi strony www. Było to proste, aczkolwiek nie pozbawione pewnych wad, rozwiązanie.

Podstawowym mankamentem był czas oczekiwania na odpowiedź. Wiadomość trafiając do skrzynki odbiorczej poczty często nie zostawała bowiem od razu dostrzeżona, przez co reakcja firmy na zapytanie klienta wydłużała się. To z kolei mogło powodować utratę klienta, który zniechęcony długim czasem oczekiwania na odpowiedź mógł zwyczajnie skorzystać z usług konkurencji.

Dziś na szczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mamy bowiem możliwość wykorzystania w formularzu kontaktowym na swojej stronie www powiadomienia o przesłanej wiadomości za pomocą SMS-a, które to rozwiązanie udostępnia platforma Apifonica.com. Opiera się ono na wbudowaniu w kod strony specjalnego skryptu, który zamiast kierować wiadomości z formularza kontaktowego na nasz adres e-mail wysyła je bezpośrednio na nasz telefon komórkowy za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej.

Apifonica.com i nowoczesny formularz kontaktowy

Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Apifonica.com wiadomość lub zapytanie przesłane przez klienta nie tylko trafi do nas szybciej, lecz także będziemy mogli na nie zareagować zdecydowanie wcześniej niż w przypadku tradycyjnej korespondencji e-mailowej. Prosząc klienta o wpisanie jego numeru kontaktowego obsługa strony www ma także możliwość natychmiastowego oddzwonienia do niego oraz wyjaśnienia od ręki wszelkich wątpliwości. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania znacznie rosną szanse na uczynienie z odwiedzającego stronę www gościa klientem.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag komunikat firmy