Nowe technologie zmieniły sposób prowadzenia biznesu, także w Polsce

23-09-2015, 20:40

Raport z badania „Pokolenie informacji” przeprowadzonego w Polsce na zlecenie firmy EMC potwierdza, że polscy menedżerowie podzielają opinie wyrażane przez ich kolegów z całego świata: nowe technologie nieodwracalnie zmieniły reguły prowadzenia działalności biznesowej.

96% szefów zagranicznych przedsię­biorstw i 95% decydentów polskich firm uważa, że innowacje techniczne, takie jak: urządzenia mobilne, chmura obliczenio­wa, analityka danych i sieci społecznościo­we, przyniosły nowe oczekiwania klientów i na zawsze zmieniły reguły prowadzenia biznesu.

Jednocześnie można zauważyć, że pod niektórymi względami polskim firmom bliżej jest do rynków wschodzących niż do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Nawet w odniesieniu do sztandarowego przykładu motorów zmian, czyli technologii mobilnych, daleko jest do „globalnej zgody”.

W Polsce na urządzenia mobilne jako na największą innowację, która w ostatnich 5–10 latach w największym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie organizacji, wskazało 74% przedstawicieli dużych firm i korporacji działających na polskim rynku oraz 80% respondentów wywodzących się z sektora MŚP. Z taką opinią zgodziło się też 82% respondentów z Chin. Tymczasem w Japonii taką opinię podziela 38% respondentów przy średniej globalnej wynoszącej 66%.

Choć analityka danych i wykorzystanie technologii chmury cieszyło się w Polsce podobnym zainteresowaniem, co na świecie (w Polsce 48% analityka i 49% chmura, na świecie odpowiednio 51% i 45%), to jednak polskie firmy zdecydowanie nie doceniają roli sieci społecznościowych (29% w Polsce w stosunku do 40% na świecie) i analizy danych prowadzonej w czasie rzeczywistym (zaledwie 12% w Polsce, w porównaniu do 33% na świecie).

Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w raporcie z badania „Pokolenie informacji: cyfrowa transformacja biznesu” przeprowadzonego na szefach IT i zarządach polskich firm, który zostanie opublikowany w październiku br.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag raportytag Polskatag EMCtag biznestag badania


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.