Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowe funkcje w Claude: Projekty dla użytkowników Pro i Team

28-06-2024, 18:35

Claude, zaawansowany system sztucznej inteligencji (AI), wprowadza nową funkcję o nazwie "Projekty" dla użytkowników Pro i Team. Projekty pozwalają na organizację czatów i integrację wewnętrznej wiedzy firmy w jednym miejscu, co umożliwia Claude generowanie pomysłów, podejmowanie strategicznych decyzji i dostarczanie wyjątkowych rezultatów.

Nowe funkcje w Claude: Projekty dla użytkowników Pro i Team

Główne cele Projektów w Claude to:

 • Organizacja wewnętrznej wiedzy: Projekty umożliwiają gromadzenie dokumentów, kodów i innych zasobów, co ułatwia Claude’owi dostarczanie odpowiedzi opartych na specyficznej wiedzy o projekcie.

 • Tworzenie nowych treści: Claude pomaga generować fragmenty kodu, dokumenty tekstowe, grafiki i diagramy, które można przeglądać i edytować w dedykowanym panelu.

 • Dzielenie się najlepszymi praktykami: Użytkownicy mogą udostępniać najważniejsze czaty i artefakty w aktywności projektowej, inspirując swoich współpracowników.

Projekty mają zatem na celu nie tylko poprawę wydajności pracy, ale także jakości generowanych przez AI treści, co powinno przekładać się na lepsze wyniki biznesowe i innowacyjność w organizacjach.

Kluczowe funkcje Projektów

Projekty Claude oferują szereg innowacyjnych funkcji, które zdaniem twórców tego narzędzia zrewolucjonizują sposób interakcji użytkowników z AI:

 • Możliwość przesyłania dokumentów i kodu: Użytkownicy mogą wgrywać do systemu różnorodne materiały, takie jak przewodniki stylistyczne, bazy kodu czy opinie użytkowników. Dzięki temu Claude zyskuje dostęp do specyficznej wiedzy organizacji, co pozwala mu generować bardziej trafne i dostosowane do kontekstu odpowiedzi.- Generowanie nowych treści, takich jak fragmenty kodu lub diagramy, z podglądem w dedykowanym panelu

 • Generowanie nowych treści: Claude może tworzyć fragmenty kodu, diagramy i inne artefakty, które są natychmiast widoczne w dedykowanym panelu. Ta funkcja znacznie przyspiesza proces twórczy i ułatwia iterację nad generowanymi treściami.

 • Udostępnianie czatów i artefaktów: Użytkownicy mogą dzielić się najbardziej wartościowymi rozmowami z Claude oraz stworzonymi artefaktami w kanale aktywności projektu. To sprzyja współpracy i wymianie wiedzy w zespole.

 • Rozszerzone okno kontekstowe: Każdy projekt oferuje okno kontekstowe o pojemności 200 000 znaków, co odpowiada około 500 stronom książki. Pozwala to na wprowadzenie obszernej ilości danych kontekstowych, zwiększając precyzję i trafność odpowiedzi Claude.

 • Niestandardowe instrukcje: Użytkownicy mają możliwość definiowania specyficznych instrukcji dla każdego projektu, co pozwala na dostosowanie tonu, stylu czy perspektywy odpowiedzi Claude do konkretnych potrzeb.

Powyższe funkcje nie tylko mają zwiększać funkcjonalność Claude, ale także pozwolić na głębszą integrację AI z istniejącymi procesami i wiedzą w organizacji.

Współpraca z Claude i udostępnianie treści

Projekty wprowadzają nowe, innowacyjne sposoby interakcji z Claude. Mogą one usprawnić proces współpracy między człowiekiem a AI:

 • Artefakty: To nowa funkcja, która pozwala na lepszą współpracę z AI, oferując dedykowane okno do wyświetlania generowanych treści. Użytkownicy mogą teraz w czasie rzeczywistym obserwować, jak Claude tworzy kod, teksty czy diagramy, co umożliwia natychmiastową ocenę i iterację.

 • Ulepszone narzędzia dla programistów: Dla osób zajmujących się programowaniem, Artefakty zapewniają większe okno kodu i podgląd na żywo dla frontendów. To znacznie ułatwia proces pisania i debugowania kodu, pozwalając na szybsze i efektywniejsze tworzenie oprogramowania.

 • Udostępnianie rozmów: Użytkownicy Team mogą udostępniać migawki najlepszych rozmów z Claude w kanale aktywności projektu. Ta funkcja promuje uczenie się od innych i inspirowanie się najlepszymi praktykami w zakresie wykorzystania AI w organizacji.

 • Wspólne tworzenie: Dzielenie się efektami pracy wspólnie stworzonymi z Claude może znacząco poprawić innowacyjność w obszarach takich jak rozwój produktu i badania. Pozwala to na łączenie wiedzy z różnych działów organizacji, co może prowadzić do przełomowych odkryć i rozwiązań.

Te nowe możliwości mają potencjał nie tylko zwiększenia produktywności, ale także zmiany sposobu, w jaki zespoły współpracują i wykorzystują sztuczną inteligencję w codziennej pracy. Projekty Claude mogą stać się tym samym katalizatorem innowacji i efektywności w nowoczesnych organizacjach.

Studium przypadku

North Highland, firma konsultingowa ds. zmian i transformacji, wykorzystuje Claude do usprawnienia pracy zespołów konsultingowych, rozwoju biznesu i marketingu, m.in. pisania propozycji, czy analizy złożonych dokumentów, takich jak 10-Ks.

Jakie są wyniki tej współpracy?

Luka Anic, Senior Director of Technical AI Program and Product Manager w North Highland, tak opisuje kooperację z AI:

Plan Claude Team transformuje nasz sposób pracy w North Highland. Claude jest wyjątkowym narzędziem do pisania, które pomogło naszemu zespołowi wykonywać zadania związane z tworzeniem treści i analizą do 5 razy szybciej niż wcześniej - zamieniając to, co kiedyś było dwoma tygodniami pisania i badań, w minuty pracy.

Przyszłość pracy z Claude

Anthropic planuje dalsze ulepszenia Claude, w tym:

 • Ułatwienie korzystania z systemu

 • Rozszerzenie rodzajów wiedzy projektowej, którą można wprowadzić do Claude, m.in. poprzez dodanie integracji z popularnymi aplikacjami i narzędziami.

 • Większą ochronę prywatności: Dane udostępniane w Projektach nie będą wykorzystywane do trenowania modeli generacyjnych bez wyraźnej zgody użytkowników.

Claude jest dostępny obecnie w 3 opcjach cenowych: darmowa, Pro - 20 USD oraz Team - 30 USD za użytkownika (od min. 5 użytkowników)

Szczegóły na blogu Claude


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik