Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowe biuro coworkingowe w Krakowie dla freelancerów

11-09-2009, 20:59

Mikroprzedsiębiorcy i wolni strzelcy mają od poniedziałku, 8 września br. w Krakowie do dyspozycji nowe "wspólne biuro", czyli biuro coworkingowe - Studio Kreatywnej Współpracy, w którym mogą wynająć sobie stanowisko pracy. W erze popularyzacji telepracy zapotrzebowanie na tego typu biura jest coraz większe, także w Polsce.

Na własną rękę, ale razem - Coworking

Coworking przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Początkowo tzw. freelancerzy (z ang. wolny strzelec - osoba pracująca bez etatu) spotykali się w pubach i kawiarniach, gdzie przynosili swoje laptopy, aby przynajmniej przez chwilę poczuć zalety pracy w grupie. Te spotkania osób wykonujących różne zawody owocowały zdobywaniem kontaktów, jak i podnoszeniem jakości pracy czy poznawaniem świeżych opinii. Ponadto zapobiegały wyobcowaniu i całkowitemu zlaniu się życia prywatnego z zawodowym, o co u wolnych strzelców przecież nie trudno.

Kawiarnia nie jest jednak idealnym miejscem do pracy – hałas, brak drukarki, skanera, czasami za mało miejsca, brak możliwości pozostawienia dokumentów. Nie można było tych miejsc nazwać własnym kątem pracy poza domem. Tak zrodził się pomysł tworzenia „wspólnych biur”.

Coworkerzy wynajmują w nich stanowiska pracy. Zaplecze w postaci sprzętów biurowych, kawy, herbat itd. jest jedno dla wszystkich. Niektóre biura zapewniają swoim klientom nawet obsługę sekretarską. Biura coworkingowe są więc najtańszym sposobem dla osób pracujących samodzielnie lub w dwu-, trzyosobowych firmach na posiadanie reprezentacyjnego biura, sali konferencyjnej i sekretarki od razu na początku działalności.

Nowe biuro coworkingowe w Krakowie

Studio Kreatywnej Współpracy to biuro powstałe na bazie doświadczeń jego założycieli, którzy wcześniej poznali wady i zalety samotnej pracy w domu lub pustym biurze. Otwarte przez nich biuro jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w towarzystwie innych freelancerów. Wnętrza mieszczą się w starej kamienicy w Krakowie przy ul. Lea 10a/7. Aranżacja studia ma za zadanie łączyć w sobie atmosferę biura z klimatem domowych kątów.

Do dyspozycji klientów jest całe zaplecze biurowe (drukarka, faks, skaner, rzutnik multimedialny, kawa, herbata), a dla tych, którzy wykupią abonament, również obsługa sekretarska. Studio posiada elastyczny grafik polegający na tym, że płaci się wyłącznie za tyle czasu, ile się pracuje. Ktoś może bywać w biurze raz w tygodniu, a ktoś inny codziennie – oferta Studia Kreatywnej Współpracy przewiduje wszelkie warianty, zapewniają założyciele biura.

Coworking w Polsce

Idea wspólnej pracy dla ludzi wolnych zawodów nie jest wśród polskich freelancerów nowością, a rynek biur coworkingowych rozwija się w naszym kraju już od kilku lat. W serwisie fascynatów coworkingu - coworking.pl możecie znaleźć informacje o miejscach, gdzie wspólnie pracują freelancerzy z Krakowa, Poznania, Wrocławia i Warszawy. Niestety aktywność w serwisie przygasła pod koniec ubiegłego roku, ale może on nadal stanowić cenne źródło informacji o coworkingu w Polsce.

Inne miejsca w sieci, w których możecie poznać aktualne informacje na temat rozwoju coworkingu w Polsce, a także porozmawiać z freelancerami, którzy aktywnie korzystają z zalet coworkingu, są serwisy społecznościowe GoldenLine, Facebook i Profeo.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *