Nosisz okulary przeciwsłoneczne? Nie? To zacznij!

03-10-2017, 09:40

Wzrok jest bezcenny. Wiedzą o tym wszyscy, choć rzadko o tym myślą. Nasze oczy to skarb pozwalający nie tylko normalnie żyć, wykonywać pracę, ale też cieszyć się pięknem otaczającego nas świata i ludzi. Człowiek, który posiada coś cennego, na ogół to chroni, dba o to, jeśli trzeba. A o oczy? Niestety, nie wszyscy pamiętamy o tym, że trzeba i o nie dbać.

okulary

„Był piękny dzień, świeciło słońce”. Oczywiście, wolimy dni słoneczne od zachmurzonych, ale nasze oczy już niekoniecznie. Bo świecące słońce to nie tylko życiodajne światło, ale i silne promieniowanie ultrafioletowe, które oczom szkodzi. Dodajmy: coraz silniejsze wraz z postępującym niszczeniem przez człowieka i jego cywilizację warstwy ozonowej wokół Ziemi. Co mogą spowodować atakujące nasze oczy promienie UV? Mogą prowadzić do uszkodzenia siatkówki, powstawania zaćmy, a także groźnego uszkodzenia powiek. Czy wiesz o tym, że istnieją nowotwory powiek? Niektóre z nich mogą także uszkadzać oczy.

Okulary przeciwsłoneczne jako dodatek do ubioru mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedni są zdania, że takie szkła są „cool” i przypominamy w nich amerykańskie gwiazdy filmowe. Inni twierdzą, że okulary przeciwsłoneczne bardziej szpecą, niż zdobią, a ponadto utrudniają spojrzenie noszącemu je człowiekowi prosto w oczy. Niemal wszyscy sądzą jednak, że każde okulary z nalepką chronią przed promieniowaniem UV. Błąd!

Owszem, nawet kupując okulary na ulicznym stoisku lub w markecie, znajdziemy na nich nalepkę informującą o ochronie przed UV. Tyle tylko, że taką nalepkę może zdobyć i nakleić każdy, toteż okulary mogą być z nalepką, ale bez filtra. Będzie nam się jedynie wydawało, że za niewielkie pieniądze kupiliśmy sobie skuteczną ochronę dla oczu. Nieuczciwych producentów i sprzedawców nie brakuje.

Nie warto zatem kupować okularów przeciwsłonecznych byle gdzie ani byle jakich. Są przecież sprawdzone marki, jak choćby Ray Ban. Owszem, za markowe okulary zapłacimy znacznie więcej niż za bazarowe, ale będziemy mieli pewność, że jest to produkt wart swojej ceny. Takie szkła będą chroniły nasz wzrok skutecznie i niezawodnie, a oprawki nie rozpadną się przy drugim czy trzecim założeniu.

Nie bez znaczenia jest też przecież, że okulary Ray Ban są znane na całym świecie. Modele tej marki to element dobrego stylu i gustu, czego dowodzi chociażby fakt, że nosiło je i nosi wielu znanych ludzi. I o ile nie zawsze stać nas na taki sam ubiór, jaki noszą gwiazdy, to na takie same okulary przeważnie jednak możemy sobie pozwolić. A to już coś, prawda?   
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: