Nokia wchodzi w netbooki

25-08-2009, 07:46

Netbook z 10-calowym monitorem i wbudowaną kamerą to - według przedstawicieli Nokii - kolejny i naturalny krok w ewolucji produktów fińskiej firmy.

Największy na świecie producent telefonów komórkowych - fińska Nokia - postanowił spróbować swoich sił na rynku netbooków, czyli mniejszych notebooków. Urządzenia te cieszą się sporą popularnością ze względu na niższą cenę niż w przypadku zwykłych komputerów przenośnych, jednak niektórzy zwracają uwagę na ich mniejsze możliwości i wydajność.

Nokia Booklet 3G działa w oparciu o system operacyjny Windows oraz Atom - procesor produkcji Intela. Bateria zapewnia działanie nawet do 12 godzin, co jest wynikiem bardzo dobrym. Urządzenie waży zaledwie 1,25 kilograma, a jego grubość to niewiele ponad dwa centymetry. Łączność ze światem zapewniają technologie 3G/HSPA oraz WiFi.

Urządzenie posiada 10-calowy monitor, ma także wbudowaną kamerę oraz Bluetooth. Dostarczane będzie razem z oprogramowaniem z serii Ovi, także produkcji fińskiej firmy.

Kai Oistamo, wicedyrektor Nokii, jest zdania, że netbook jest naturalnym krokiem w rozwoju produktów oferowanych przez jego firmę. Urządzenie łączy bowiem najnowsze technologie w zakresie komunikacji z pragnieniem mobilności, jakie daje sam komputer przenośny.

Szczegółowa specyfikacja, dostępność netbooka, a także jego cena ogłoszone zostaną 2 września podczas Nokia World w Stuttgarcie.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag produkcjatag Nokia Booklet 3Gtag Nokiatag netbook
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy