Nocne Wilki? E tam! Roboty marsjańskie najadą Polskę we wrześniu

21-04-2015, 12:59

European Rover Challenge to konkurs robotów marsjańskich, który w tym roku przyciągnie rekordową liczbę drużyn, również z tak szanowanych uczelni jak Uniwersytet Yale. Impreza odbywa się w Polsce i może się okazać bardziej interesująca niż jakieś tam Nocne Wilki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziennik Internautów zwykle pisze o zawodach łazików marsjańskich i nic dziwnego. Po pierwsze budowanie łazików jest czymś, w czym Polacy są naprawdę dobrzy. Poza tym w Polsce odbywa się impreza European Rover Challenge (ERC), która jest międzynarodowym konkursem o wysokim prestiżu.   

39 zgłoszonych drużyn

Organizatorzy ERC poinformowali, że w tym roku aż 39 drużyn zgłosiło się do konkursu rozgrywanego na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w woj. świętokrzyskim. Wśród zgłoszonych zespołów jest m.in. amerykański Uniwersytet Yale, wielokrotni zwycięzcy amerykańskiej edycji zawodów z Politechniki Białostockiej czy też zeszłoroczni finaliści ERC z Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Kairskiego. Zawody będą oceniane przez ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Najwięcej zgłoszonych drużyn pochodzi z Polski (18 zespołów). Następne są Indie (5), USA (3), Bangladesz (3) i Egipt (2). Pozostałe kraje zgłosiły po jednej drużynie, a są wśród nich nawet tak odległe kraje, jak Australia i Kolumbia.

Zawody już we wrześniu

Zawody ERC odbędą się w dniach 5-6 września 2015 roku. Zadaniem zespołów jest skonstruowanie robota, który będzie rywalizował w symulowanych zadaniach nawigacyjnych, geologicznych oraz terenowych. Zawodom towarzyszy Piknik Naukowo-Technologiczny, podczas którego firmy oraz instytucje prezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki.

Zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 25 tysięcy widzów. Poniżej zdjęcia z tej ubiegłorocznej imprezy. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie DI na Facebooku

European Rover Challenge

European Rover Challenge

Co dalej?

Zespoły zgłoszone do ERC 2015 czeka teraz weryfikacja nadsyłanych dokumentów technicznych konstrukcji. Oceną materiałów zajmą się specjaliści z sektora kosmicznego. W tym roku do grona jurorów dołączył m.in. szef działu robotyki Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz prof. Giancarlo Genta z Politechniki Turyńskiej, znany ekspert w dziedzinie robotyki. Wspierać ich będą polscy specjaliści w dziedzinie teledetekcji, nawigacji satelitarnej czy geologii planetarnej.

Zawody ERC zostaną poprzedzone konferencją biznesową Space Days Poland, której celem jest łączenie interesów sektora kosmicznego z firmami i instytucjami z różnych branż. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o imprezie, zajrzyjcie na stronę www.roverchallenge.eu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.