European Rover Challenge to konkurs robotów marsjańskich, który w tym roku przyciągnie rekordową liczbę drużyn, również z tak szanowanych uczelni jak Uniwersytet Yale. Impreza odbywa się w Polsce i może się okazać bardziej interesująca niż jakieś tam Nocne Wilki.
reklama
Dziennik Internautów zwykle pisze o zawodach łazików marsjańskich i nic dziwnego. Po pierwsze budowanie łazików jest czymś, w czym Polacy są naprawdę dobrzy. Poza tym w Polsce odbywa się impreza European Rover Challenge (ERC), która jest międzynarodowym konkursem o wysokim prestiżu.
Organizatorzy ERC poinformowali, że w tym roku aż 39 drużyn zgłosiło się do konkursu rozgrywanego na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w woj. świętokrzyskim. Wśród zgłoszonych zespołów jest m.in. amerykański Uniwersytet Yale, wielokrotni zwycięzcy amerykańskiej edycji zawodów z Politechniki Białostockiej czy też zeszłoroczni finaliści ERC z Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Kairskiego. Zawody będą oceniane przez ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Najwięcej zgłoszonych drużyn pochodzi z Polski (18 zespołów). Następne są Indie (5), USA (3), Bangladesz (3) i Egipt (2). Pozostałe kraje zgłosiły po jednej drużynie, a są wśród nich nawet tak odległe kraje, jak Australia i Kolumbia.
Zawody ERC odbędą się w dniach 5-6 września 2015 roku. Zadaniem zespołów jest skonstruowanie robota, który będzie rywalizował w symulowanych zadaniach nawigacyjnych, geologicznych oraz terenowych. Zawodom towarzyszy Piknik Naukowo-Technologiczny, podczas którego firmy oraz instytucje prezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki.
Zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 25 tysięcy widzów. Poniżej zdjęcia z tej ubiegłorocznej imprezy. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie DI na Facebooku.
Zespoły zgłoszone do ERC 2015 czeka teraz weryfikacja nadsyłanych dokumentów technicznych konstrukcji. Oceną materiałów zajmą się specjaliści z sektora kosmicznego. W tym roku do grona jurorów dołączył m.in. szef działu robotyki Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz prof. Giancarlo Genta z Politechniki Turyńskiej, znany ekspert w dziedzinie robotyki. Wspierać ich będą polscy specjaliści w dziedzinie teledetekcji, nawigacji satelitarnej czy geologii planetarnej.
Zawody ERC zostaną poprzedzone konferencją biznesową Space Days Poland, której celem jest łączenie interesów sektora kosmicznego z firmami i instytucjami z różnych branż. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o imprezie, zajrzyjcie na stronę www.roverchallenge.eu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|