NNW dziecka - jakie sytuacje obejmuje to ubezpieczenie?

23-09-2020, 08:38

Polisa następstw nieszczęśliwych wypadków stanowi dobrowolny pakiet w ramach świadczeń osobowych. Można je kupić w jednostce edukacyjnej lub w towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach klientowi przysługuje wypłata odszkodowania.

nnw dziecka

Zakres

W zależności od potrzeb konkretnej osoby ubezpieczenie NNW obejmuje różnorodne formy wsparcia finansowego oraz bezgotówkowej pomocy. Z polisy mogą korzystać osoby, których dzieci na skutek nieszczęśliwego wypadku doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu. Stuprocentowe odszkodowanie wypłacane jest w przypadku śmierci małoletniego. Środki finansowe można przeznaczyć na zakup środków farmakologicznych, sprzętu rehabilitacyjnego lub pokrycie kosztów transportu medycznego. Umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym zawierana jest na okres dwunastu miesięcy. Ochroną objęte jest więc dziecko w okresie szkolnym oraz wakacyjnym. Wypłata odszkodowania następuje w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu na terenie placówki edukacyjnej i poza nią. W przypadku sytuacji wymagających hospitalizacji, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie, którego wartość oscyluje w granicach stu złotych za każdy dzień pobytu w placówce medycznej. Świadczenie przysługuje również klientom, których dzieci trafiły do szpitala na skutek uciążliwych objawów związanych z konkretną chorobą. Kwota odszkodowania wynosi wówczas kilkadziesiąt złotych za każdy dzień pobytu w placówce.

Dodatkowe pakiety

Świadczenia NNW można poszerzyć o dodatkowe warianty. Jednym z nich jest pakiet KLESZCZ. Odszkodowanie w ramach polisy zostaje wypłacone, jeśli na skutek ugryzienia przez pajęczaka u dziecka zostanie zdiagnozowana borelioza. Wysokość świadczenia wynosi zazwyczaj tysiąc złotych. Odszkodowanie można przeznaczyć na pokrycie kosztów wizyt lekarskich i badań diagnostycznych. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka.

Ubezpieczenie NNW to dobry sposób na zabezpieczenie swojego dziecka przed konsekwencjami wypadków, które mogą wydarzyć się w szkole i poza nią. Warto więc zdecydować się na zakup tego typu świadczenia.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczeniatag nolstag NNW dziecka
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: