Nktalk - tak prawdopodobnie będzie nazywał się komunikator Naszej-Klasy. Właściciel portalu zarejestrował już odpowiednią domenę, która przekierowuje na razie stronę główną Naszej-Klasy. Przedstawiciele NK odmawiają potwierdzającego komentarza w sprawie komunikatora, choć nie zaprzeczają planom jego uruchomienia.
reklama
Spekulacje na temat prac nad komunikatorem Naszej-Klasy krążą wśród polskich internautów już od dawna. Nic w tym dziwnego, bowiem komunikator jest jedną z funkcji oferowanych przez największe portale społecznościowe na świecie, jak np. Facebook. Polskie serwisy także przekonują się do tego rozwiązania - niedawno komunikator wprowadził serwis Grono.net, konkurent Naszej-Klasy, od wielu miesięcy działa natomiast wewnętrzny komunikator w serwisie Sympatia.pl o nazwie Flircik.
Dziś na stronach Interaktywnie.com pojawił zrzut ekranu z nazwą nktalk, umiejscowioną w graficznym otoczeniu wskazującym na powiązanie z serwisem Naszej-Klasy.
Sprawdziliśmy domenę nktalk.pl. Jak się okazało, przekierowuje ona na stronę główną Naszej-Klasy, a w danych WHOIS jako właściciel wpisana jest Nasza Klasa Sp. z o.o. Domena nktalk.pl została zarejestrowana ponad rok temu - 8 sierpnia 2008 roku.
Dziennik Internautów zwrócił się do przedstawicieli NK o potwierdzenie doniesień serwisu Interaktywnie.
- To, że pracujemy nad komunikatorem, pojawiało się już w spekulacjach mediowych wcześniej. Sami zapowiadaliśmy rozwój NK w stronę platformy komunikacji - komunikator to naturalna konsekwencja - powiedział Dziennikowi Internautów Dominik Kaznowski z Naszej-Klasy. - Zresztą "Śledzika" podejrzewano o to, że będzie komunikatorem. Co do kształtu samego produktu, to na razie nie mogę powiedzieć nic innego.
Jak widać, przedstawiciel Naszej-Klasy nie zaprzecza jednoznacznie, że użytkownicy Naszej-Klasy mogą wkrótce spodziewać się kolejnej nowości - tym razem komunikatora. Można oczekiwać, że będzie to wewnętrzna aplikacja, dostępna dopiero po zalogowaniu do NK, a nie desktopowa, jak Gadu-Gadu czy Skype.
W obecnej chwili komunikatory wewnętrzne nie cieszą się w Polsce jeszcze zbyt dużą popularnością. Według badania Megapanel z maja 2009 roku Flircik Sympatii miał zasięg tylko 0,12% z ponad 19 tysiącami użytkowników. Poza tym trzeba pamiętać, że jest coraz więcej narzędzi do błyskawicznej komunikacji w sieci WWW i komunikatory nie tylko konkurują na tej płaszczyźnie z e-mailami, ale również serwisami mikroblogowymi.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*