Nktalk - komunikator Naszej-Klasy to naturalna konsekwencja

17-09-2009, 15:03

Nktalk - tak prawdopodobnie będzie nazywał się komunikator Naszej-Klasy. Właściciel portalu zarejestrował już odpowiednią domenę, która przekierowuje na razie stronę główną Naszej-Klasy. Przedstawiciele NK odmawiają potwierdzającego komentarza w sprawie komunikatora, choć nie zaprzeczają planom jego uruchomienia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Spekulacje na temat prac nad komunikatorem Naszej-Klasy krążą wśród polskich internautów już od dawna. Nic w tym dziwnego, bowiem komunikator jest jedną z funkcji oferowanych przez największe portale społecznościowe na świecie, jak np. Facebook. Polskie serwisy także przekonują się do tego rozwiązania - niedawno komunikator wprowadził serwis Grono.net, konkurent Naszej-Klasy, od wielu miesięcy działa natomiast wewnętrzny komunikator w serwisie Sympatia.pl o nazwie Flircik.

Dziś na stronach Interaktywnie.com pojawił zrzut ekranu z nazwą nktalk, umiejscowioną w graficznym otoczeniu wskazującym na powiązanie z serwisem Naszej-Klasy.

nktalk.pl  Nasza-klasa
fot. - nktalk.pl Nasza-klasa
Sprawdziliśmy domenę nktalk.pl. Jak się okazało, przekierowuje ona na stronę główną Naszej-Klasy, a w danych WHOIS jako właściciel wpisana jest Nasza Klasa Sp. z o.o. Domena nktalk.pl została zarejestrowana ponad rok temu - 8 sierpnia 2008 roku.

Dziennik Internautów zwrócił się do przedstawicieli NK o potwierdzenie doniesień serwisu Interaktywnie.

- To, że pracujemy nad komunikatorem, pojawiało się już w spekulacjach mediowych wcześniej. Sami zapowiadaliśmy rozwój NK w stronę platformy komunikacji - komunikator to naturalna konsekwencja - powiedział Dziennikowi Internautów Dominik Kaznowski z Naszej-Klasy. - Zresztą "Śledzika" podejrzewano o to, że będzie komunikatorem. Co do kształtu samego produktu, to na razie nie mogę powiedzieć nic innego.

Jak widać, przedstawiciel Naszej-Klasy nie zaprzecza jednoznacznie, że użytkownicy Naszej-Klasy mogą wkrótce spodziewać się kolejnej nowości - tym razem komunikatora. Można oczekiwać, że będzie to wewnętrzna aplikacja, dostępna dopiero po zalogowaniu do NK, a nie desktopowa, jak Gadu-Gadu czy Skype.

W obecnej chwili komunikatory wewnętrzne nie cieszą się w Polsce jeszcze zbyt dużą popularnością. Według badania Megapanel z maja 2009 roku Flircik Sympatii miał zasięg tylko 0,12% z ponad 19 tysiącami użytkowników. Poza tym trzeba pamiętać, że jest coraz więcej narzędzi do błyskawicznej komunikacji w sieci WWW i komunikatory nie tylko konkurują na tej płaszczyźnie z e-mailami, ale również serwisami mikroblogowymi.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.