Niszcz na zdrowie

01-08-2017, 10:39

Od wielu wieków ludzkość zawsze miała dylemat, co zrobić z tajnymi dokumentami. Na końcu listów z tajnymi rozkazami lub informacjami o ruchach wroga zamieszczano notatkę: „Po przeczytaniu należy natychmiast spalić”. Niedostosowanie się do tej instrukcji groziło wpadnięciem tajnych danych w niepowołane ręce i klęską całej akcji, skutkującą nierzadko śmiercią wielu ludzi. Dzisiaj już nie palimy ważnych dokumentów, za to jednak mamy możliwość je zniszczyć w specjalny sposób: za pośrednictwem niszczarki biurowej.

niszczarki biurowe

Niszczarki biurowe

Podstawowym zadaniem niszczarek biurowych jest efektywne niszczenie dokumentów w taki sposób, aby nie można było odczytać potem ich treści. Dotyczy to głównie tajnych danych, których ujawnienie może zagrozić bezpieczeństwu firmy i dlatego nie można ich po prostu wyrzucić do kosza na śmieci.

Którą wybrać?

Dostępne są różne modele niszczarek: Fellowes, Kobra, Wallner… Każda z nich ma nieco inne specyfikacje, warto zatem przejrzeć katalogi, aby znaleźć najodpowiedniejszą dla naszej firmy niszczarkę. Co by nie mówić, to zakup na lata, od którego zależy to, jak bardzo bezpieczne będą nasze dane. Kryteria wyboru niszczarek mogą być różne: przede wszystkim ich wysokość i szerokość, dzięki którym ocenimy, czy dana maszyna zmieści się w naszym biurze. Warto też sprawdzić, ile to urządzenie niszczy kartek jednocześnie: jeśli mamy bardzo dużo danych do zniszczenia, wkładanie pojedynczo każdego dokumentu może być czasochłonne i nużące.

Kryteria wyboru niszczarki

Inne kryteria, pod względem których warto przeglądać ofertę niszczarek, to pojemność kosza dołączonego do maszyny: nikomu nie chce się często wyrzucać resztek pozostawionych przez niszczarki. Warto także zwrócić uwagę na dostępność funkcji cofania oraz ryzyko zakleszczenia dokumentów w niszczarce. Niektóre niszczarki biurowe mają dodatkowe funkcje, charakterystyczne dla danego modelu lub producenta. Może to być na przykład możliwość niszczenia dokumentów razem ze spinaczami, dzięki czemu znika konieczność odpinania wszelkiego rodzaju agrafek przed wrzuceniem papierów do niszczarki, albo na przykład zniwelowanie odprysków powstających przy niszczeniu płyt CD.

Podsumowując, dobra niszczarka do biura to zakup na długie lata, ale warto dokonać dobrego wyboru, aby cieszyć się świetną jakością wykonywania tak szlachetnej czynności, jaką jest niszczenie dokumentów. Nie da się także ukryć, że przy tym jest także sporo frajdy… W końcu po raz pierwszy niszczenie czegoś jest rzeczą pozytywną!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: