Nietypowy weekend w Gdyni

13-11-2019, 06:42

Nadmorskie miejscowości kojarzą się przede wszystkim z tym, by spędzić czas na plaży. Oczywiście nie można o tym zapomnieć, ale planując weekendowy wyjazd, warto pomyśleć nad jakimiś dodatkowymi atrakcjami.

weekend w gdyni

Są takie miejsca w Gdyni, które nieodzownie kojarzą się z tym miastem. Molo, Orłowo, Dar Pomorza, Skwer Kościuszki, Muzeum Motoryzacji – to tylko niektóre z atrakcji, których nie możesz pominąć, będąc w okolicy.

Wszystkie są znane, więc być może i dla ciebie nie są obce. Być może masz dosyć miejsc, w które chodzą wszyscy i szukasz czegoś bardziej nietypowego. Może więc skusisz się na podróż do krainy czarów. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak i takie miejsce możesz znaleźć!

Hotel z krainy czarów

Żeby przenieść się do innego wymiaru, wystarczy, że zarezerwujesz pobyt w hotelu Quadrille. Jest jednym z hoteli tematycznych, w którym znajduje się mnóstwo detali i akcentów nawiązujących do książki „Alicja w krainie czarów”. Już sama lokalizacja zrobi piorunujące wrażenie. Hotel znajduje się w pięknym pałacu, wokół którego są rozległe tereny zielone.

Kiedy natomiast wejdziemy do głównego holu, powita nas czarno-biała szachownica, na której mogłaby się rozegrać partia szachów. Im dalej, tym tych akcentów można znaleźć więcej.

Co ciekawe są one w tak przemyślany sposób ukryte i zestawione z całą aranżacją, że tworzą gustowną i stylową całość. Mogłoby się wydawać, że skoro mamy do czynienia z baśniowym motywem, to będzie to atrakcja w sam raz dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Hotel Quadrille jest wyłącznie dla dorosłych i dzieci nie mają do niego wstępu. I właśnie to jest kolejnym elementem, który wpływa na jego wyjątkowość.

Hotele dla dorosłych – sposób na nietypowy weekend

Większość hoteli w Polsce stawia na politykę prorodzinną. Pojawiają się w nich różne formy aktywności dla najmłodszych, liczne udogodnienia. Oznacza to, że pobyt w takim miejscu będzie przede wszystkim głośny. To mało komfortowe warunki dla kogoś, kto chce odpocząć bez dzieci. W hotelu dla dorosłych wygląda to zupełnie inaczej.

Na razie hotele tego typu budzą w Polsce różne emocje, ale za granicą są popularne. Wszystkie atrakcje i rozrywki są dopasowane do osób dorosłych. Mało tego, można odpocząć i oddać się rozrywkom bez obawy o to, że ktoś nas popchnie, biegając po korytarzu lub będzie krzyczał podczas śniadania i obiadu.

Decydując się na pobyt w hotelu Quadrille, można na własnej skórze przekonać się, jak duży komfort daje odpoczynek w takim miejscu. Do dyspozycji gości jest basen, SPA, a także wyśmienite dania z restauracji hotelowej Biały Królik. To idealne miejsce, by spędzić romantyczny weekend we dwoje, wieczór panieński, świętować rocznicę.

Ten hotel warto wziąć też pod uwagę, szukając miejsca na zaręczyny. To także idealna wprost propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby spędzić weekend w oryginalny sposób. Połączenie koncepcji hotelu tematycznego z hotelem dla dorosłych to z całą pewnością jest nietuzinkowe. I chociażby z ciekawości, powinniśmy taką opcję rozważyć.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Quadrilletag hotel dla dorosłychtag hotel


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.