Nexus 4G z ekranem 720p i Androidem 4?

16-06-2011, 09:01

Kolejne dziecko Google'a może być niezwykle mocnym smartfonem z "monstrualnie" dużym wyświetlaczem. Prawdopodobnie smartfona Nexus 4G będzie można kupić jeszcze w tym roku.

Nexus S z Androidem 2.3 został zaprezentowany zaledwie pół roku temu, natomiast już teraz możemy przyjrzeć się prawdopodobnej specyfikacji jego następcy.

>>Czytaj także: Co drugi smartfon w UK ma zainstalowanego Androida

Sonda
Kupisz nowego Nexusa 4G?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Szczegółowe parametry kolejnego telefonu od Google'a, który ma nosić nazwę Nexus 4G podają informatorzy serwisu BRG. Warto zauważyć, że w swoich urządzeniach wyszukiwarkowy gigant niemal za każdym razem implementuje najnowsze technologie, by zwrócić uwagę rynku na pewne innowacje. W Nexusie S była to na przykład implementacja NFC, która prawdopodobnie pojawi się również w nowym telefonie od Apple'a.

Tymczasem Nexus 4G ma oferować absolutnie wszystko, czego oczekujemy obecnie od smartfona. Jego sercem ma być dwurdzeniowy procesor 1,2 bądź 1,5 GHz, prawdopodobnie OMAP 4460. Wyświetlacz ekranu okrzyknięty już "monstrualnie dużym" ma wyświetlać obraz w rozdzielczości 720p (1280x720 px), a pod nim nie znajdziemy już prawdopodobnie żadnych przycisków.

Urządzenie ma również oferować wsparcie dla 4G LTE, a także odtwarzanie i nagrywanie wideo w jakości 1080p. Nexus 4G ma posiadać także 1 GB pamięci RAM i kamerki o rozdzielczości odpowiednio 1 megapiksel dla przedniej i 5 megapikseli dla tylnej.

Smartfon ma być wyposażony w Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich), a według źródeł BRG powinien trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych jeszcze przed końcem tego roku.

>>Czytaj także: Google korzysta z przestarzałej infrastruktury?


Następny artykuł » zamknij

Nowe łatki od Adobe

Źródło: BGR
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy