Nexto wprowadza e-booki w wielu formatach, bez DRM

31-03-2012, 19:34

W myśl zasady, że kupując e-booka, klient nabywa książkę i jej treść, a nie pojedynczy plik, użytkownicy Nexto dostaną pakiet formatów, bez konieczności płacenia oddzielnie za PDF, ePub czy MOBI.

Po wprowadzeniu w styczniu możliwości robienia zakupów "jednym kliknięciem" (z wykorzystaniem systemu PayLane) Nexto zdecydował się postawić na wieloformatowość.

- Klient będzie mógł pobrać e-booki w międzynarodowym standardzie ePub, w formacie MOBI na urządzenia Amazonu oraz zwykłym PDF. Dodatkowo jest możliwość ustawienia w ramach konta Klienta opcji automatycznej wysyłki zakupionych pozycji bezpośrednio na Kindle - tłumaczy Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej Nexto.

Jak zapewnia, w momencie pojawienia się w przyszłości nowych formatów czy standardów tworzenia e-booków użytkownicy Nexto dostaną możliwość pobrania swoich książek w tych nowych formatach bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dopłat.

Czytaj także: Amazon: Książkowe "single" dobrze się sprzedają

Na początku marca podobny ruch wykonało wydawnictwo Złote Myśli, które - tak jak Nexto - oferuje e-booki bez DRM. Znamienne jest to, że coraz więcej wydawców rezygnuje z zabezpieczeń systemu ADEPT firmy Adobe, zamieniając je na znacznie wygodniejszy znak wodny. Dotychczas taką decyzję podjęli m.in. Weltbild, Wydawnictwo Literackie, MUZA, WAB, Prószyński Media, Albatros, Czarne, Czarna Owca, Nasza Księgarnia i wiele innych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag PDFtag Nexto.pltag mobitag EPUBtag ebookitag e-książkitag e-bookitag DRMtag bez DRM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy