Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Klienci PKO BP znów na celowniku cyberprzestępców

05-07-2014, 14:57

Wiadomość-pułapka  rozsyłana do polskich internautów ma na celu przechwycenie danych niezbędnych do logowania w serwisie iPKO oraz jednorazowych kodów, które służą do autoryzacji przelewów z rachunków bankowych klientów PKO BP.

robot sprzątający

reklama


To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni atak phishingowy na klientów tego banku. Treść spreparowanego e-maila sugeruje odbiorcy, że w serwisie iPKO czeka na niego wiadomość, którą można odczytać po zalogowaniu się do swojego rachunku bankowego - zob. przykład poniżej. 

Wiadomość phishingowa przechwycona przez laboratorium antywirusowe ESET

Kliknięcie w odnośnik przekierowuje internautę na stronę, która do złudzenia przypomina prawdziwy serwis iPKO - fałszywa strona wyświetla nawet ostrzeżenie o fałszywych e-mailach zawierających opisywaną pułapkę. Wątpliwości czujnego internauty z pewnością wzbudzi adres WWW, inny od tego, pod którym znajduje się autentyczny serwis iPKO. Fałszywa strona nie szyfruje również połączenia z bankiem (w przeglądarce nie wyświetla się popularna ikona kłódki).

Fałszywa witryna iPKO wiernie odwzorowująca prawdziwy serwis banku

Czym grozi podanie wszystkich danych, o które prosi fałszywa strona? Jeśli klient PKO BP uwierzy treści otrzymanej wiadomości, kliknie odnośnik zawarty w mailu z pułapką i na fałszywej stronie poda dane logowania do iPKO, a także jednorazowe kody, zabezpieczające przelewy zlecane z rachunku użytkownika, ryzykuje utratę środków zgromadzonych na jego rachunku bankowym - tłumaczy Kamil Sadkowski z firmy ESET. 

Czytaj także: Spamerzy rozsyłają trojana, podając się za Amazon


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ESET



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E