Licealista z Polski okazał się najlepszym programistą w międzynarodowym konkursie High School Programming League.
High School Programming League to międzynarodowy konkurs programistyczny, który odbył się już po raz czwarty. Zawody były rozgrywane zdalnie na platformie Sphere Online Judge (spoj.pl) i trwały od września do kwietnia. Zadania były publikowane po pięć w czterech seriach. Uczestnicy rozwiązywali je indywidualnie w domu, a czasem w szkole w ramach zajęć koła informatycznego, pisząc do każdego z nich program komputerowy. Napisany program (rozwiązanie zadania) wysyłali następnie na serwer konkursowy i po kilku sekundach otrzymywali jego ocenę.
Natychmiastowa ocena każdego zgłoszenia oraz możliwość wielokrotnego ich nadsyłania miała pomóc w stworzeniu odpowiedniej atmosfery wśród uczestników. Naszym celem jest, aby każdy miał szansę poprawić drobny błąd, a nawet sposób rozumowania i w ten sposób nabywać wiedzę i umiejętności. Z opinii startujących wynika, że forma konkursu jest dobrą motywacją do nauki - powiedział dr inż. Łukasz Kuszner, jeden z organizatorów konkursu. - Z doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że niektóre zadania mogą okazać się zbyt trudne dla uczestników, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania. Dlatego też po terminie zgłaszania rozwiązań zachęcamy uczestników do dzielenia się swoimi pomysłami i dyskusji, później wszystkie zadania są dostępne do rozwiązywania poza konkursem.
W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z 91 szkół z 9 krajów, a zwyciężył Marcin Smulewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach przed dwoma uczestnikami z Serbii i Jakubem Kołodziejem, uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Bratysławy przed gimnazjum z miasta Sombor (Serbia). Podium uzupełniła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.
Osiągnięcia laureatów poprzednich edycji High School Programming League (medale na międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, awanse do finałów otwartych konkursów, takich jak Google Code Jam czy Facebook Hacker Cup) świadczą o tym, że wśród uczestników można spotkać wybitne jednostki i prawdziwych mistrzów. Jednak ze względu na duże zróżnicowanie poziomu zadań, od zupełnie łatwych do bardzo trudnych, w zawodach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani programowaniem i przedmiotami ścisłymi.
Udział w konkursie jest bezpłatny, a organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję zarówno mistrzów programowania, jak i nowicjuszy. Pełna lista laureatów i więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: hs.spoj.pl
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|