Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Google rozda milion dolarów poszukiwaczom luk w Chrome

01-03-2012, 12:14

Wyszukiwarkowy gigant poinformował o nowym programie, w ramach którego programiści mogą zdobywać nagrody za odnajdywane przez siebie błędy w aplikacjach. Jednocześnie jednak Google wycofało się z analogicznego konkursu Pwn2Own.

konto firmowe

reklama


Wyszukiwarkowemu gigantowi najprawdopodobniej nie podobało się, że uczestnicy Pwn2Own nie muszą ujawniać szczegółowych informacji na temat wykorzystywanych przez siebie narzędzi, które umożliwiły "złamanie" aplikacji.

Czytaj także: BlackBerry oraz iPhone złamane na Pwn2Own 2011 

Przypomnijmy, że w ramach konkursów takich, jak Pwn2Own, każdy zainteresowany może zgłosić odnaleziony przez siebie błąd związany z bezpieczeństwem. Po prezentacji działającego wytrycha (exploita), zwycięzca zwykle otrzymuje nagrodę pieniężną, a także sprzęt, na którym działało dziurawe oprogramowanie.

W przyszłości Google nie zamierza jednak wspierać Pwn2Own, a zamiast tego zaprezentowało swój własny konkurs Pwnium - czytamy na blogu Chromium. Cel jest jeden: zmusić twórców exploitów do ujawniania szczegółowych informacji na temat wykorzystywanych błędów.

Łącznie korporacja z Mountain View zamierza przeznaczyć na ten cel milion dolarów (do 60 tysięcy dolarów za exploita), a zatem jest to propozycja znacznie atrakcyjniejsza niż w przypadku innych tego typu programów. Wielokrotny zwycięzca Pwn2Own Charlie Miller niechętnie przygląda się jednak kolejnym zmianom. Jego zdaniem wykorzystywane techniki powinny pozostać tajne, a on sam nie zamierza udostępniać swoich exploitów.

Czytaj także: Safari i IE8 złamane jako pierwsze na Pwn2Own 2011


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Google