Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Google oferuje 20 tysięcy USD za zhakowanie Chrome na netbooku Cr-48

03-02-2011, 15:01

Google bardzo pewnie obstawia bezpieczeństwo swojego systemu. Tym razem jednak hakerom daje do dyspozycji także swojego nowego netbooka Cr-48.

Idea płacenia za odnalezione w przeglądarce błędy bezpieczeństwa nie jest nowa. Google, tak jak i Mozilla, chętnie wynagradzają hakerów, którzy odszukali w ich oprogramowaniu luki. Z szeregu nieco wyłamuje się Microsoft, jednak firma zapewnia, że również reaguje na sygnały od użytkowników.

>>Czytaj także: Najwięksi partnerzy YouTube zarabiają miliony dolarów miesięcznie

Sonda
Nowe Chrome przetrwa ataki hakerów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na tegorocznym konkursie Pwn2Own Google wystawiło do ataków swoje najnowsze dziecko - netbooka Cr-48 z przeglądarką Chrome. Warunkiem otrzymania od wyszukiwarkowego giganta 20 tysięcy dolarów jest skompromitowanie Chrome z wykorzystaniem luki oraz wyjście poza piaskownicę (ang. sandbox) przeglądarki. Chodzi więc de facto o włamanie się do systemu wykorzystując do tego słabości przeglądarki.

Już teraz wiadomo, że zadanie nie będzie wcale takie łatwe. Charlie Miller, który kilkukrotnie zdobył nagrody w Pwn2Own, między innymi rozbrajając MacBooka Air w 2 minuty, powiedział, iż uważa nowe wersje przeglądarek Internet Explorera i Chrome (pod Windowsem) za jedne z najbezpieczniejszych.

Netbook Cr-48
fot. Google - Netbook Cr-48
Do włamania nie będzie można też używać błędów kernela ani pluginów innych niż wbudowany w Chrome czytnik plików PDF. Konkurs będzie trwał trzy dni (każdy atak może mieć maksymalnie pół godziny), od 9 do 11 marca.

>>Czytaj także: Mac i Vista padły, Ubuntu przetrwało


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ZDNet