Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Koreański ISP chce części zysków ze sprzedaży telewizorów

13-02-2012, 16:50

Dostawca usług internetowych KT żąda od producentów nowoczesnych telewizorów części zysków, które mają zostać przeznaczone na rozbudowę infrastruktury sieciowej, niezbędnej do obsługi tego typu urządzeń - informuje agencja Reuters.

Nowoczesne telewizory produkowane m.in. przez Samsunga, Sony czy LG umożliwiają użytkownikom dostęp do materiałów z sieci, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych urządzeń. Zdaniem koreańskiego dostawcy usług internetowych (ISP) wpływa to znacznie na obciążenie sieci.

Czytaj także: Lenovo chce się skupić na nowej generacji telewizorów

- Chcemy, by producenci urządzeń doceniali w odpowiedni sposób wartość tego typu platform i przygotowali model biznesowy, który pozwoli również nam czerpać dodatkowe zyski związane z wykorzystywaniem naszych sieci - powiedział przedstawiciel KT. Zdaniem południowokoreańskiego ISP to właśnie nowoczesne telewizory w dużej mierze odpowiadają za nadmierne obciążenie jego infrastruktury.

- Telewizory z dostępem do internetu są jak w pełni załadowane ciężarówki dominujące na internetowej autostradzie, co spowalnia ogólną prędkość - tłumaczy przedstawiciel KT w rozmowie z agencją Reuters. Zdaniem dostawcy usług internetowych warto działać już teraz, bo w przyszłości problem stanie się jeszcze poważniejszy, gdy telewizory z dostępem do internetu zyskają popularność.

Na początku lutego Samsung informował, że sprzedaż nowoczesnych urządzeń tego typu rzeczywiście jest coraz lepsza. Bardziej zaawansowane telewizory pozwalają producentom na uzyskanie wyższej marży, a południowokoreański gigant zapowiedział już, że chce przygotowywać sprzęt m.in. z funkcją rozpoznawania głosu czy twarzy.

Czytaj także: Telewizory 3D coraz popularniejsze


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Reuters