Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Warta 39 miliardów transakcja na razie nie dojdzie do skutku. Firmy wycofały wniosek o udzielenie zgody na jej przeprowadzenie.

konto firmowe

reklama


AT&T oraz Deutsche Telekom poinformowały o wycofaniu z Federalnej Komisji Łączności (FCC) wniosku o udzielenie zgody na przejęcie przez amerykańskiego operatora spółki-córki tej drugiej, czyli T-Mobile. W wyniku transakcji, wycenianej na 39 miliardów dolarów, powstać miał największy w Stanach Zjednoczonych operator telekomunikacyjny. Wygląda jednak na to, że w najbliższej przyszłości do tego nie dojdzie.

Czytaj więcej: USA: AT&T przejmie T-Mobile USA. Efekt iPhone'a?

W komunikacie prasowym podano, że 22 listopada FCC poinformowała o chęci wszczęcia postępowania wyjaśniającego, które miałoby odpowiedzieć na pytanie o ewentualne konsekwencje połączenia obu firm. Jednocześnie jednak operatorzy zapewnili, że dalej będą współpracować w zakresie doprowadzenia do sprzedaży T-Mobile. Wycofanie wniosku służyć ma ułatwieniu znalezienia innych opcji, które uwieńczyłyby starania sukcesem.

Amerykański gigant podał także do wiadomości, że rozpozna w księgach opłaty w łącznej wysokości 4 miliardów dolarów (w tym 3 miliardy w gotówce dla Deutsche Telekom), związane z tym, że akwizycja na razie nie dojdzie do skutku. Z księgowego punktu widzenia planowane przejęcie okazałoby się więc niezwykle kosztowną fanaberią.

Agencja Reuters otrzymała oświadczenie, w którym firmy informują, że starać się będą o zgodę na przejęcie od Departamentu Sprawiedliwości.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: AT&T