Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

FBI aresztowało podejrzanego o włamania do Sony

23-09-2011, 15:11

Policji udało się schwytać dwóch włamywaczy, którzy należeli do popularnych grup haktywistycznych LulzSec oraz Anonymous.

robot sprzątający

reklama


Serwis FoxNews poinformował o zatrzymaniu podejrzanych z San Francisco oraz Phoenix, którzy mieli dokonywać włamań do witryn organizacji rządowych oraz dużych korporacji. Oboje byli członkami popularnych grup haktywistycznych.

Czytaj także: Bezpieczeństwo procesu drukowania okiem eksperta

Sonda
Policji uda się powstrzymać Anonymous?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jeden z zatrzymanych to 23-letni Cody Kretsinger, któremu postawiono zarzut nieautoryzowanego dostępu i zakłócania działania sieci komputerowej. Kretsinger posługuje się w internecie nickiem "recursion" i według policji jest aktywnym członkiem LulzSec.

Władze zarzucają mieszkańcowi Phoenix także udział we włamaniu do Sony Pictures Entertainment, który miał trwać aż trzy dni. Przez ten czas informacje ze stron producenta konsol miały być wydobywane z użyciem techniki SQL injection. Zdobyte w ten sposób dane zostały później opublikowane przez włamywaczy w sieci.

Jak dowiedział się FoxNews, drugi z podejrzanych hakerów był... bezdomnym. Nie wiadomo, w jaki sposób udało mu się pogodzić ten fakt z jednoczesnym przynależeniem do Anonymous i dokonaniem licznych ataków m.in. na strony rządowe hrabstwa Santa Cruz.

Według opublikowanego niedawno raportu firmy Symantec cyberprzestępstwa powodują straty rzędu 114 miliardów dolarów rocznie. Coraz częściej słyszymy także o zatrzymaniach kolejnych osób należących do popularnych grup haktywistów.

Czytaj także: Japonia: Tajemnice wojska zagrożone?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: FoxNews