Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pawlak: gry komputerowe naszym najlepszym towarem eksportowym

PAP 13-08-2011, 19:11

Rynek IT w Polsce szacowany jest na 9 mld dolarów - powiedział w piątek na konferencji wicepremier Waldemar Pawlak. Dodał, że "branża IT, a zwłaszcza gry komputerowe mogą stać się najważniejszą polską specjalnością i najlepszym towarem eksportowym".

robot sprzątający

reklama


- Wartość polskiego rynku informatycznego plasuje nas w pierwszej dwudziestce światowych rankingów - zaznaczył Waldemar Pawlak, spotykając się z twórcami gier "Wiedźmin" oraz "The book of Elm". - Duża część tego sektora to produkcja sprzętu i wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują jednak te obszary, które wymagają przebojowości i kreatywności, czyli rynek gier.

Sukcesy na arenie międzynarodowej odniosła już gra "Wiedźmin". Jej pierwsza część - debiut studia CD Projekt RED - zdobyła ponad 100 branżowych nagród. Polskie gry śmiało mogą konkurować ze światowymi potęgami. W tej branży dobry produkt zostanie szybko zauważony i odniesie globalny sukces, bez względu na kraj, z którego pochodzi - podkreślił podczas spotkania Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt RED. Pierwsza część "Wiedźmina" sprzedała się w liczbie ponad 1,7 miliona egzemplarzy, druga również spotkała się z ogromnym entuzjazmem.

>> Czytaj także: Kolejni inwestorzy lgną do twórcy Wiedźmina

Autorzy "The book of Elm", zespół Cellardoor z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, to z kolei zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Microsoft Imagine Cup, w kategorii Game Design - Silverlight. Nasza gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Uczy je nie tylko jak dbać o środowisko, ale też zachęca do czytania - powiedział na spotkaniu Oskar Szulc, współtwórca gry.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PAP