Kopie nowego systemu Microsoftu są już rozprowadzane wśród kluczowych partnerów OEM - podaje serwis WinRumors za informacjami z forów. Ten bardzo ważny dla przyszłości Microsoftu system możemy zobaczyć w drugiej połowie bieżącego roku.
WinRumors podaje, że Microsoft udostępnia producentom build oznaczony jako 7971.0.110324-1900 za pomocą Microsoft Connect - programu dla uprzywilejowanych testerów. Zaproszenie do testów jest powiązane z jednorazowym kodem, co ma przeciwdziałać wyciekom (zob. WinRumors, Microsoft begins distributing Windows 8 to OEMs via Connect).
Oficjalnej prezentacji nowego systemu z Redmond można się spodziewać na konferencji Professional Developers' Conference (PDC). Jest to impreza dedykowana nowym technologiom Microsoftu. Data nie jest jeszcze znana. Ostatnie konferencje z tej serii miały miejsce w październiku i listopadzie.
Ukończony Windows 8 powinien się pojawić w 2012 r. Będzie to wydanie bardzo ważne dla przyszłości Microsoftu. Windows 7 jest udany i sprzedaje się dobrze, a Windows 8 może podtrzymać dobre wrażenie zrobione przez Windows 7 lub je zniszczyć.
Szef Microsoftu Steve Ballmer zdaje sobie z tego sprawę. W czasie spotkania Gartner Symposium zadano mu pytanie o najryzykowniejsze przedsięwzięcie Microsoftu oprócz cloud computingu. Ballmer odpowiedział: "Eeee... następne wydanie Windowsa". Odpowiedź ta zdziwiła wiele osób, ale przecież Windows to najważniejszy produkt Microsoftu i jego wydania mają duży wpływ na wyniki firmy.
Z dotychczasowych przecieków wiadomo, że Windows 8 może mieć kilka pulpitów oraz inteligentny odpowiednik "żółtych karteczek" do przypominania o zadaniach. Były plotki mówiące o "całkowicie dynamicznym" interfejsie, ikonach przystosowujących się do różnych zadań i szybkim systemie hibernacji. Ponadto przecieki mówiły o wykorzystaniu rozpoznawania twarzy przy logowaniu, wsparciu dla technologii 3D i upodobnieniu Windowsa do produktów Apple. Najciekawsze były chyba plotki o nowym interfejsie "Mosh", który może być użyty równolegle z tradycyjnym interfejsem.
Oficjalnie wiadomo, że kolejna wersja Windowsa będzie działać natywnie na urządzeniach z procesorami ARM. Obecnie umieszczanie Windowsa na tabletach zmusza producentów do wykorzystania procesorów x86, które wymagają dużo energii. Urządzenia z procesorami ARM mają pod tym względem mniejsze wymagania, co pozwala na tworzenia zgrabniejszych gadżetów.
W czasie oczekiwania na Windowsa 8 zegar Microsoftu tyka. Każdy sprzedany iPad czy tablet z Androidem oznacza kolejny przenośny komputer bez Windowsa. Odrobienie strat nie będzie łatwe.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|