BitTorrent dla wielu internautów jest synonimem słowa "piractwo". Jak się okazuje, protokół może mieć też wiele niezwykle pożytecznych zastosowań.
reklama
Niedawno internauci zaprezentowali pomysł, dzięki któremu udało się ocalić strony BBC, wykorzystując do tego celu BitTorrenta. Użycie protokołu nie musi się więc ograniczać do pobierania filmów nagranych w kinie kamerą, choć nie da się ukryć, że jest to jego popularne zastosowanie.
Jak donosi serwis TorrentFreak, Khan Academy postanowiło wykorzystać popularną sieć P2P do rozpowszechniania materiałów edukacyjnych, pokrywających wszystkie najpopularniejsze dziedziny nauki.
BitTorrent to świetna platforma, która pomaga nam wypełnić naszą misję dostarczenia światowej klasy edukacji do każdego, w każdym miejscu. Oferuje unikalne możliwości dla twórców wideo i wydawców - wspomina Salman Khan, twórca i dyrektor wykonawczy Khan Academy.
Dostęp do materiałów wideo odbywa się za pośrednictwem aplikacji Khan Academy przygotowanej wspólnie z BitTorrent Inc. (działa w ramach uTorrent oraz Mainline). Khan zaznacza także, że dzięki wykorzystaniu sieci P2P użytkownicy mogą szybko pobierać pliki, natomiast całość nie jest tak kosztowna, jak w standardowym modelu dystrybucji.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*