Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zainfekowane pliki PDF najpopularniejszym zagrożeniem kwietnia

18-05-2010, 11:25

Ranking szkodników opracowany przez ekspertów G Data SecurityLab potwierdza wnioski innych producentów zabezpieczeń: cyberprzestępcy coraz chętniej wykorzystują luki w oprogramowaniu firmy Adobe, a zapoczątkowany w ubiegłym roku trend przybiera na sile.

robot sprzątający

reklama


Lista szkodników kwietnia wg G Data SecurityLab
fot. G Data - Lista szkodników kwietnia wg G Data SecurityLab
Według analiz G Data Software wśród złośliwych programów kwietnia niekwestionowanym liderem okazał się szkodnik JS:Pdfka-OE przenikający do systemu za pomocą luki w oprogramowaniu Adobe Reader. Zamieszczone obok zestawienie najpopularniejszych szkodników minionego miesiąca dobrze ilustruje dynamikę działania cyberprzestępczego świata: nowo wykryte błędy zabezpieczeń natychmiast zostają wykorzystane do rozpowszechniania złośliwego kodu, co bezpośrednio wpływa na ich popularność w danym miesiącu.

Na drugim miejscu z niemal siedmiokrotnie mniejszym odsetkiem infekcji uplasował się trojan Win32:Rodecap zaprojektowany specjalnie do ataku na bezpłatne usługi pocztowe dostarczane przez Yahoo, Hotmail i Google.

Na trzecim miejscu widzimy robaka Worm.Autorun.VGH, który rozpowszechnia się za pomocą plików automatycznego startu przenośnych pamięci USB itp. Użytkownikom systemów operacyjnych Windows, dla których funkcja Autostartu nie jest pilnie potrzebna, ze względów bezpieczeństwa zaleca się jej wyłącznie - komentuje Łukasz Nowatkowski, dyrektor techniczny firmy G Data Software.

>> Czytaj także: Exploity największą zmorą kwietnia


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: G Data Software



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E