GG Network otworzyło swoją pocztę e-mail dla wszystkich użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. Mogą oni zakładać skrzynki poczty elektronicznej w domenie gg.pl. Aby wysłać lub odebrać e-mail, nie będą musieli korzystać ze specjalnego programu pocztowego czy skrzynki online - teraz e-maile można wysyłać już z poziomu komunikatora Gadu-Gadu.
Komunikator Gadu-Gadu 10 zaczyna przeradzać się w "kombajn komunikacyjny". To nie tylko narzędzie do błyskawicznej komunikacji tekstowej i głosowej, ale także telefon internetowy, program do słuchania radia online, oglądania internetowej TV i obsługi innych serwisów ze stajni GG Network. GG 10 jest też programem do obsługi poczty elektronicznej.
Aby sprawdzić najnowsze wiadomości e-mail lub wysłać pocztę, wystarczy kliknąć kopertę/ikonkę poczty w komunikatorze. Czytanie i pisanie wiadomości odbywa się bez potrzeby otwierania dodatkowych stron WWW czy programu pocztowego. Całą komunikacją zarządzamy w jednym miejscu.
Oczywiście do panelu poczty można zalogować się również tradycyjnie, pod adresem http://poczta.gg.pl i tam prowadzić korespondencję mailową. Rozwiązanie to jest pomocne szczególnie w sytuacjach chwilowego braku dostępu do własnego komputera, np. u znajomych, w kafejce internetowej, na uczelni.
Dla użytkowników komunikatora Gadu-Gadu, którym poczta e-mail od GG przypadła do gustu, na pewno przydatne okaże się rozwiązanie jednej skrzynki pocztowej dla wielu adresów. Oznacza to, że do swojego nowego konta Poczty Gadu-Gadu podłączyć można również inne dotychczasowe adresy e-mail, z których wiadomości będą pobierane na skrzynkę w domenie gg.pl. Pozwala to na połączenie kilku adresów i odbieranie wszystkich wiadomości w jednym miejscu. Co ważne, można także swobodnie wysyłać z Poczty Gadu-Gadu wiadomości z innych adresów e-mail, które połączone są z kontem pocztowym GG.
Poczta GG posiada standardowe na rynku poczty elektronicznej rozwiązania, takie jak wyszukiwarka, wątkowanie wiadomości (przydatne przy ciągłości korespondencji na dany temat), dowolne przełączanie widoków czy też opcja „szybka odpowiedź” (błyskawiczna komunikacja). Przez stronę poczty można również wysyłać wiadomości na serwis mikroblogowy Blip.
Aby skorzystać z możliwości Poczty Gadu-Gadu, należy posiadać konto (numer) w sieci Gadu-Gadu. Poczta GG jest dostępna tylko w najnowszej wersji komunikatora Gadu-Gadu 10. Użytkownicy Poczty GG mogą zalogować się na swoje konto także na stronie portalu Gadu-Gadu.pl.
Poczta Gadu-Gadu wykorzystuje do ochrony przed spamem specjalistyczne rozwiązania dostarczone przez firmę Sophos, posiada także posiada mechanizm antywirusowy.
W obecnej chwili pojemność skrzynek wynosi 4 GB. Maksymalna wielkość przesyłanych wiadomości wynosi 100 MB. W przyszłości limity wielkości skrzynek zostaną zniesione. Prace nad udostępnieniem usług SMTP i IMAP4 dla Poczty Gadu-Gadu (umożliwiające korzystanie z poczty GG na innych klientach pocztowych - przyp red.) nie zostały jeszcze zakończone. Funkcje te pojawią się w najbliższym czasie - powiedział Dziennikowi Internatów Jarosław Rybus, rzecznik GG Network.
Nie tylko GG Network, który dopiero raczkuje na rynku poczty elektronicznej, w walce o użytkowników stawia na wielofunkcyjność swojego oprogramowania. Najwięksi gracze wśród dostawców skrzynek e-mail coraz chętniej oferują dodatkowe opcje, ostatnio upatrując swojej szansy w "funkcjach społecznościowych". Google od dawna umożliwia za pomocą swojej poczty Gmail czatowanie czy rozmowy wideo, a niedawno zaoferował usługę Google Buzz. Wśród typowo polskich rozwiązań warto z kolei wspomnieć o wprowadzonej niedawno obsłudze serwisu Facebook w poczcie od o2.pl, producenta komunikatora Tlen.pl.
- W przypadku Poczty Gadu-Gadu jako jedną z zalet (choć tymczasową - przyp red.) tej usługi na rynku można uznać wiele wolnych, ciekawych loginów - dodaje Jarosław Rybus.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*