Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Neostrada bez spamu - zmień konfigurację programu pocztowego

26-11-2009, 16:20

Użytkownicy neostrady, korzystający do obsługi e-maili z programów pocztowych, powinni do 1 grudnia br. sprawdzić konfigurację swoich aplikacji. Od tego dnia Telekomunikacja Polska wprowadza zmiany w usłudze "bezpieczny dostęp", które dotyczą funkcjonowania poczty elektronicznej. Zmiany te mają wpłynąć na zmniejszenie ilości spamu, rozsyłanego m.in. w efekcie działania wirusów.

Trzy lata temu sieć Telekomunikacji Polskiej trafiła na czołowe pozycje międzynarodowego rankingu dostawców sieci generujących największą liczbę spamu. Od tego czasu Telekomunikacja coraz aktywniej działa na rzecz bezpieczeństwa swojej sieci, m.in. wprowadzając w czerwcu 2008 roku usługę "bezpieczny dostęp".

>> Czytaj także: Sieć TP największym generatorem spamu

Dziś przedstawiciele TP poinformowali o kolejnych zmianach związanych z bezpieczeństwem sieci, które będą dotyczyć użytkowników neostrady korzystających z klientów e-mail.

Zmień numer portu 25 na 465 lub 587

Zmiana, która wprowadzona zostanie w życie 1 grudnia 2009 roku, polega na ograniczeniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi. Osoby korzystające z programów pocztowych takich, jak Outlook, Outlook Express, The Bat, Thunderbird lub innych, powinny sprawdzić konfigurację swoich kont pocztowych.

Jeśli serwer poczty wychodzącej (SMTP) jest skonfigurowany tak, by korzystał z portu 25, należy zmienić go na port 465 lub 587.

W ten sposób internauci zyskają pewność, że będą mogli bez problemu korzystać z poczty e-mail również po 1 grudnia. Instrukcje zmiany konfiguracji programów pocztowych można znaleźć na stronach tp lub na stronach dostawców usług pocztowych.

Zmiany w funkcjonowaniu poczty nie dotyczą tych internautów, którzy wysyłają e-maile, logując się do serwisu internetowego (strony WWW dostawcy poczty).

Zmiana ta pomoże im m.in. uniknąć problemów wynikających z nieświadomego wysyłania spamu przez komputery zombie, takich jak słaba wydajność komputera czy przeciążenie domowego łącza. Ponadto rozwiązanie to pomoże chronić klientów przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wynikającymi ze zmian planowanych w polskim prawie. Będą one nakładały na usługodawców obowiązek blokowania użytkowników wysyłających spam, a na samych użytkowników - karę grzywny.

>> Czytaj także: Co zablokuje bezpieczna neostrada?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *