615-proc. wzrost internautów w ciągu 8 lat oraz 7,8 mln zarejestrowanych adresów IP, to wyniki jakimi może się pochwalić Polska. Z drugiej strony jesteśmy krajem numer jeden pod względem ilości stron typu phishing oraz mamy najwięcej komputerów zombie - wynika z raportu Money.pl opartego m.in. na badaniach Internet World Stats.
Zgodnie z raportem przygotowanym przez Money.pl 48 proc. polskich gospodarstw ma dostęp do sieci. Plasując się na 19 miejscu, wyprzedziliśmy Portugalię czy choćby Włochy, czyli państwa dłużej przebywające w Unii Europejskiej.
Inaczej prezentuje się Polska pod względem liczby internautów. 20,02 mln użytkowników (według badania Internet World Stats) zapewniły jej szóste miejsce w Europie. Przed naszym krajem znalazły się m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania. Uwzględniając natomiast wzrost liczby użytkowników na przestrzeni 8 lat, widać dynamiczny rozwój sieci w Polsce. W tej kategorii znaleźliśmy się na 5 miejscu z 615-proc. przyrostem internautów. Najwyżej w tym zestawieniu jest Litwa, osiągając 834,9-proc. wzrost liczby użytkowników. Wyprzedziły nas także Rumunia, Łotwa i Węgry.Obiecująco przedstawiają się wyniki dotyczące liczby zarejestrowanych adresów IP. W Polsce mamy ich według CIA, The World Facebook 7,8 mln i zajmujemy 12 miejsce na 231 krajów objętych badaniem. W Europie jest to znowu 5 miejsce.
Warto również wspomnieć o tych niechlubnych dokonaniach. Panda Security podaje nasz kraj jako 6 pod względem udziału w wysyłaniu spamu - aż 4,9% niechcianych wiadomości na świecie pochodzi z Polski. Ponadto z danych przedstawionych przez Symantec zajmujemy pierwsze miejsce pod względem krajów, które przechowują największa liczbę stron przeznaczonych do ataków typu phishing.
Polska przoduje także w zestawieniu liczby komputerów zainfekowanych koniem trojańskim o nazwie Brisv, infekującym pliki multimedialne. Dodatkowo mamy najwięcej komputerów zombie oraz szóstą pozycję pod względem szkodliwości działania w sieci.
Mimo obiecujących wyników istnieją jeszcze pewne obszary, wymagające dopracowania. Dlatego przydatne są dofinansowania ze środków unijnych przeznaczone dla obszarów wiejskich. Jednocześnie Polska na wniosek Komisji Europejskiej powinna zwiększyć inwestycje w naukę i badania, celem rozwoju nowoczesnych technologii. Rząd widocznie wyciągnął wnioski z sugestii UE, zapowiadając przyspieszenie rozwoju internetu w Polsce.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*