Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Lekarze mogą mieć wirtualną recepcję

17-12-2008, 09:39

Wirtualna recepcja to nowa usługa e-zdrowie wprowadzona przez Orange. Pacjentom ułatwia ona zamówienie wizyty, a lekarze prowadzący własne praktyki mogą łatwiej zarządzać swoim kalendarzem.

robot sprzątający

reklama


Pilotażowe testy wspomnianej usługi są już zakończone (były prowadzone od października). Teraz operator wprowadził ją do komercyjnej oferty. Usługa pozwala na samodzielne rejestrowanie wizyt przez pacjentów.

Wirtualna recepcja umożliwia też wysyłanie pacjentom wiadomości SMS z przypomnieniem o terminie wizyty lub zmianach w grafiku. Wiadomości od pacjenta są natomiast wykorzystywane do potwierdzenia terminu wizyty, co zmniejsza ryzyko przypadkowych lub błędnych zapisów. Lekarze mogą skorzystać też z funkcji udostępniania informacji zawartych w kalendarzu swoim współpracownikom.

Korzystanie z usługi wymaga, aby lekarz posiadał komputer z dostępem do internetu lub telefon komórkowy wyposażony w system Windows Mobile i protokół ActiveSync (m.in. modele Nokii z serii E lub BlackBerry). Według Komisji Europejskiej w Polsce co trzeci lekarz posiada komputer z szerokopasmowym dostępem do sieci.

Miesięczny koszt korzystania z wirtualnej recepcji to 50 zł netto (61 zł z VAT). W ramach abonamentu poza samą aplikacją użytkownik otrzymuje skrzynkę o pojemności 1 GB wraz z licencją MS Outlook 2003 lub 2007.

Wirtualna recepcja jest dostępna w większości abonamentowych, biznesowych planów taryfowych (nie można jej aktywować na planach typu mix). Można ją uruchomić poprzez Biuro Obsługi Klienta, stronę Orange lub w salonach Orange. Usługa jest bezterminowa i w każdym momencie może być wyłączona.

Grupa TP ma zamiar w najbliższym czasie opracowywać i wdrażać więcej usług e-zdrowie, przeznaczonych dla podmiotów działających na rynku ochrony zdrowia. Na początku bieżącego miesiąca firma podpisała list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu budowy sieci szerokopasmowej dla usług e-zdrowie. Oprócz TP list podpisało również 7 placówek medycznych z Warszawy i Mazowsza oraz Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego. Docelowo TP ma stworzyć ofertę biznesową dla branży medycznej, obejmującą zdalny konsulting medyczny, wsparcie online zabiegów itd.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *