Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W walce z uzależnieniem od gier komputerowych władze Chin sięgnęły po niekonwencjonalne metody - donosi BBC, powołując się na chińską agencję informacyjną Xinhua.

Według danych zebranych przez Chińskie Narodowe Centrum Dzieci aż 13% osób poniżej 18 roku życia jest uzależnionych od gier online. O skali problemu niech świadczy fakt, że stawały się już one przyczyną śmierci.

Kolejnym pomysłem władz chińskich na walkę z nałogiem jest ograniczenie o połowę zdobywanych w wirtualnych grach punktów w przypadku gdy dana osoba spędzi na graniu więcej niż 3 godziny pod rząd. Jeśli liczba godzin przekroczyłaby 5, gracz w ogóle by ich nie dostawał, a na ekranie monitora pojawiłaby się informacja o przekroczeniu zdrowego czasu przeznaczonego na tę rozrywkę - czytamy na stronach BBC.

Zlokalizowana w Pekinie firma konsultingowa CCID szacuje, że w Chinach mieszka około 17,8 miliona graczy opłacających abonament. Z tej liczby 20% stanowią osoby, które nie przekroczyły 20 roku życia, a 10% nawet 16.

Firmy zajmujące się grami online, mające swoją siedzibę na terytorium Chin, otrzymały 3 miesiące na zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania. Dodatkowo, aby zweryfikować wiek graczy, wszyscy będą musieli się rejestrować używając swoich prawdziwych danych osobowych, jak również numerów dowodów osobistych.

Podjęte działania stanowią ciąg dalszy walki Chin z "niezdrowym" internetem. W zeszłym miesiącu wydano zakaz otwierania nowych kafejek internetowych. Powstał także specjalny urząd, monitorujący zawartość gier, głównie pod kątem historycznym. Te, które nie pasują do jedynej słusznej wersji, są blokowane (przykładem szwedzka gra Heart of Iron, gdzie Tybet występuje jako samodzielne państwo).

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Domena .eu robi furorę

Źródło: BBC