Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wszyscy zainteresowani rozwojem przeglądarki Firefox mogą od dwóch dni pobierać już trzecie wydanie (RC 3) wersji 2.0, kandydujące do miana pełnej, oficjalnej wersji.

Najnowsza wersja przeglądarki Firefox charakteryzuje się nie tylko odświeżonym wyglądem, ale posiada również wbudowane zabezpieczenie przed phishingiem, obsługę języka JavaScript 1.7, obsługę tekstu w SVG za pomocą svg:textPath, czy też ulepszoną obsługę przeglądania stron na kartach, w tym również możliwość otwarcia ostatnio zamkniętych kart.

Ponadto wprowadzono wygodną funkcję zapamiętywania sesji przeglądarki, którą osobiście często wykorzystuję w Operze. Dzięki zapamiętaniu sesji możemy zamknąć a potem, w dowolnym momencie, ponownie uruchomić przeglądarkę z takim samym zestawem otwartych kart i okien. Co ważne, funkcja ta automatycznie włącza się po awaryjnym zamknięciu aplikacji.

Mozilla Corporation ulepszyła także obsługę kanałów RSS/Atom. Teraz użytkownicy Firefoksa będą mogli podglądać wybrany kanał, a zwolennicy zewnętrznych czytników będą cieszyli się ich lepszą integracją z Fx.

Osoby dbające o czystość języka polskiego zapewne docenią polski słownik poprawnej pisowni, który będzie dołączony do przeglądarki Firefox. Można będzie także lepiej zarządzać wyszukiwarkami w programie - usuwać oraz zmieniać ich kolejność.

Jak informuje na swoim blogu Marek Stępień, członek grupy AviaryPL zajmującej się polską lokalizacją Firefoksa: "Wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że to ostatnie RC i już wkrótce będziemy mieli pełną, oficjalną dwójkę Firefoksa."

Szczegółowa lista nowości oraz usprawnień, a także testowe wersje Firefoksa 2.0 RC 3 dla systemów Windows, GNU/Linux oraz Mac OS X znajdziecie na polskiej stronie tej przeglądarki:

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

TNS OBOP: Nowi klienci banków